ବାଲି ଗେଡ଼ା ହାଇସ୍କୁଲପାଇଖାନାରେ ଉଇହୁଙ୍କା ସହ ସାପ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଭୟଭୀତ

Udaya_Labanya | August 23, 2021 | 18 views |0 | Breaking News


ଫୁଲ ବାଣୀ-୨୩/୮(ସୁନୀଲପଟନାୟକ)
କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟସରକାର ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ଵ ଦେଉଛନ୍ତି । ଉନ୍ନତମାନର ସ୍କୁଲ ଗୃହ ସାଙ୍ଗକୁ ଟଏଲେଟ କରୁଛନ୍ତି । ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀମାନେ ଯେପରି ସୁଲରେ ନିରାପଦରେ ବସି ପାଠ ପଢିବେ । ସେହିପରି ସୁବିଧା ପାଇଁ ପାଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ଟଏଲେଟମାନ ମଧ୍ୟନିର୍ମାଣ କରୁଛୁନ୍ତି । ହେଲେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାକ ନୂଆ ଗାଁ ବ୍ଳକ ବାଲି 6ଗଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତର ସାସି ମାହା ୟୁଜି ହାଇ ସ୍କୁଲକୁ ଦେଖିଲେଜଣାପଡିବ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ କିଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସ୍କୁଲକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ଓଟଏଲେଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କିପରି ଅଛି। ଲୋକଙ୍କ ଦାବୀ ପରେ ୨୦୧୫ରେହାଇସ୍କୁଲଟି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଥିଲା। ନ
ଏହି ହାଇସ୍କୁଲକୁ ପିଲାମାନେ ବର୍ଷ । ଦିନରେ କାଦସରସର ହୋଇବହୁ କଷ୍ଟରେଆସୁଛନ୍ତି । ବାଟରେ ଏକ ବିପଦ ସଙ୍କୁଳ କଲଭର୍ଟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।
ସେହିପରି ହାଇ ସ୍କୁଲରେ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଗତକିଛିବର୍ଷ ତଳେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ
ପାଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ଦୁଇଟି ୟୁରି ନାଲ ଓଟଏଲେଟନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିଲା ଏମସିଏଲ ପକ୍ଷରୁ ନିଯୁକ୍ତ ଠିକାଦ।ର ଏହାକୁ ପୁରା ନ କରି ଅଧାପନ୍ତୁରିଆଅବସ୍ଥାରେ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ହେଲା ପକାଇ ବିଲ ନେଇ କୁଆଡ଼େ ଛୁ ମାରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଉ ଦେଖା ଦର୍ଶନ ନାହିଁ। ଏହି ପାଇଖାନା ଭିତରେ ନା ପେନ ବସିଛି ନା ପଲସ୍ତରା ହୋଇଛି । ପାଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ। ଏବେ ଭିତରେ ବିରାଟଉଇହୁଙ୍କା ହେବା ସହ ବିଷଧର ସାପ ରହୁଛନ୍ତି । ସାପ ଦେଖି ପିଲାମାନେ ଭୟଭୀତ ହେଉଛନ୍ତି । ସ୍କୁଲ ଆସିବା ଲାଗି ମଙ୍ଗୁନାହନ୍ତି ।
ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଶୁଣୁଛି କିଏ ?
ସେହିପରି ହାଇସ୍କୁଲରେ ସ୍ଥାୟୀପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ନାହାନ୍ତି। । ପିଲାଙ୍କୁ ବହିପତ୍ର ଏଯାଏ ମିଳିନି
କୁ ଆଡେ ।
ସେହିପରି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଉନ୍ନତିକରଣ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଅର୍ଥର ମଧ୍ୟ ଦୁରୁପଯୋଗ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ହାଇସ୍କୁଲର ଚାରିପଟେ ଲଟାବୂଦାରେ ଭର୍ତ୍ତୀ। ଫଳରେ ପିଲାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଶିକ୍ଷକମାନେ କିଛି ସଫା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ।
ଏଥିପ୍ରତି ବିଡିଓ ଓ ଜିଲ୍ଲା ପାଳ ତୁରନ୍ତ ଦୃଷ୍ଟିଦେବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦାବୀ କରିଛନ୍ତି ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା

Udaya_Labanya | December 3, 2022 | 4 views |0

ଫୁଲବାଣୀ(ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଫୁଲବାଣୀ ର ଏଜ ଓ ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ, ଗଣିତଓ ପରିବେଶ ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ପ୍ରମୋଦ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ…

ଫୁଲବାଣୀ ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ଦିବସ

Udaya_Labanya | December 3, 2022 | 5 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଶନିବାର ଫୁଲବାଣୀ ର ଏଜେଓ ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୁ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ରଞ୍ଜନ କୁମାର କହଁର ଉଦଘାଟନ କରିଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories