ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଙ୍କ ବାରିରେ ବ୍ରହ୍ମକମକ ଫୁଟିଲା

Udaya_Labanya | September 1, 2022 | 43 views |0 | Breaking News


ଫୁଲବାଣୀ(ଉଲା ପ୍ର )
ଫୁଲବାଣୀ ସହର ବାଳିକା ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟ ର ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଅନିତା ପଟନାୟକ ଙ୍କ ଘର ବଗିଚାରେ ଗୁରୁବାର ବ୍ରହ୍ମକମଲ ଫୁଲ ଫୁଟିଛି l ଆଜି ଗୁରୁବାର ଥିବାରୁ ଏହି ଦୁର୍ଲଭ ଫୁଲ ପ୍ରଥମ କରି ଦୁଇଟା ଫୁଟିଥିବାରୂ ପରିବାର ଲୋକେ ବେଶ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ lଉକ୍ତ ଫୁଲକୁ ଦୀପ ଓ ଧୂପ, ଭୋଗ ସହ ମହା ପ୍ରଭୁ ଜଗନାଥ ଙ୍କୁସମର୍ପଣ କରି ଆଶିଷ ଲାଭ କରି ଥିଲେ l ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବ୍ରହ୍ମକମଳ ଫୁଲ ଫୁଟିବା ଶୁଣି ସାହି ଲୋକ ସାଙ୍ଗସାଥି ଦେଖିବା ଲାଗି ଘର କୁ ଯାଇଥିଵା ସେ କହିଛନ୍ତି lଗତଵର୍ଷ ଏହି ଗଛ କୁ ଅନିତା ପଟନାୟକ ବ୍ରହ୍ମପୁର ରୁ ଆଣି ଲଗାଇଥିଲେ l
ସେହିପରି ଆଜି ସହର ରେ ଅନେକ ଵ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ଘରେ ବ୍ରହ୍ମକମଲ ଫୁଲ ଫୁଟିବା ଫଳରେ ସମସ୍ତେ ଜଗନାଥ ଙ୍କୁ ସମର୍ପଣ କରିବା ପାଇଁ ଜଗନାଥ ମନ୍ଦିର କୁ ଯାଇଥିଲେ l ଵିଶେଷ କରି ଗୁରୁବାର ଏହି ଦୁର୍ଲଭ ଫୁଲ ଫୁଟିବା ଖୁସି ଓ ଆନନ୍ଦ ସହ ଶୁଭଫଳ ମିଳିବ ବୋଲି ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ପଟନାୟକ କହି ଥିଲେ l
ଫଳରେ ରାତିରେ ମନ୍ଦିରରେ ଫୁଲ ସମର୍ପଣ ସାଙ୍ଗକୁ ପୂଜାର୍ଚନା ପାଇଁ ପ୍ରବଳ ଭିଡମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା l

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

କଟକରେ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ

Udaya_Labanya | October 2, 2022 | 30 views |0

କଟକ (ଉଲାପ୍ର) ପବିତ୍ର ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତି ଅବସରରେ ଶିବସେନାର ପୂର୍ବତନ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ବର୍ଗତ ରାମବିଳାଶ ଶର୍ମା ସେବା ସ୍ମୃତି ସାଂସଦ ତରଫରୁ, ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ ରାଷ୍ଟ୍ର ଭାଷା ଠାରେ ଏକ ସ୍ମୃତି ସଭାର…

ଜିଲ୍ଲା ଲିଗାଲ ଏଡ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର

Udaya_Labanya | October 1, 2022 | 8 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଶନିବାର ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଳକ ର ସା୍ର୍ତା ଗୁଡା‌ ଠାରେ ଥିବା ‌ ଆଇ ଆଇ ସି ଭିଲେଜ ଵୃଦ୍ଧାଶ୍ରମ ରେ ଆଇନ୍ ସହାୟତା ପ୍ରାଧିକରଣ ତରଫରୁ ଏକ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ର…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories