ନବେଢ଼ାରେ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କଲେ ଯୁବସଙ୍ଗଠକ ଅଭୟ ବାରିକ

admin | April 26, 2020 | 63 views |0 | Exclusive


ଚାଷ କାମ ଯାହାର- କେଡେ ସୁଖ ତାହାର। ବର୍ଷ ରଗୋଟିଏ ଦିନକୁ ଚାହିଁ ରହି ଥାଏ ଚଷା ପୁଅ ,ତାର ଜମିରେ ଧରିତ୍ରୀ ମାତାକୁ କ୍ଷୀର ଚାଉଳ ,ଫୁଲ ଦେଇ ଗଉଣୀରେ ବର୍ଷ କର ବିହନ ଧାନ କୁ ମୁଣ୍ଡରେ ମୁଣ୍ଡାଇ ସକାଳୁ ନିଜ ଜମିରେ ଧରିତ୍ରୀ ମାତା କୁ ସମର୍ପଣ ଭାବରେ ମୁଣ୍ଡିଆ ମାରି ପୂଜା ଧାନକୁ ବିଲରେ ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କରିଥାଏ ଚାଷୀ ପୁଅ।ଜଣେ ପେଶା ରେ ରାଜନୈତିକ ସଙ୍ଗଠକ,

ତଥା ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସୈନିକ ଯାହାଙ୍କୁ ଦେଖିବା କୁ ମିଳିଥିଲା ଆଜି କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ଆଠଗଡ ନବେଢ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷ କ୍ଷେତରେ। ଲକଡ଼ାଉନ କୁ ଆଖିଆଗରେ ରଖି ସାମାଜିକ ଦୁରତ୍ୱ ରକ୍ଷା କରି ଅଖିମୁଠି ଅନୁକୂଳ କରିଥିଲେ ଅଭୟ ବାରିକ। ଅଖି ତୃତୀୟା, ହେଉଛି ଚଷା ପୁଅର ବଡ଼ ଦିବସ।

ଏହି ଦିବସ ହେଉଛି ବଳରାମଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ,ଏହି ଦିବସରେ ଯାହାବି କରିବେ ସବୁ ଯେମିତି ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ,ସେହି ଦୃଷ୍ଟି କୋଣରୁ ଆଠଗଡ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ନବେଢ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ସସାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଯୁବ ସଙ୍ଗଠକ ଅଭୟ ବାରିକ ଅଖି ମୁଠି ଅନୁକୂଳ କରି ଆଖିତୃତୀୟା ର ବିହନ ଧାନ ବୁଣିଛନ୍ତି ଶସାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ।

,ରବିବାର ସକାଳେ ସମିତି ସଭ୍ୟ ଅନିଲ ସାହୁ,ଗ୍ରାମ ସମ୍ପାଦକ କିଶୋର ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ଙ୍କ ସହଯୋଗ ରେ ଦଶ ଗୋଟି ହଳ ନେଇ ଅଭିରାମ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ବିଲରେ ଅଖି ମୁଠି ଅନୁକୂଳ କରିଥିଲେ ଅଭୟ । କରୋନା କୁ ନେଇ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଲକ ଡାଉନ ଥିବା ବେଳେ ସସାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଅଖି ମୁଠି ବୁଣିଲା ବେଳେ ଚାଷୀ ମାନେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରଖିଥିଲେ,ଅଭୟଙ୍କ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୁ ସାଧାରଣ ରେ ବେଶ ପ୍ରସଂଶା କରାଯାଇଛି।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ବଡମ୍ବା ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଛଅ ଦଫା ଦାବି…

Udaya_Labanya | October 5, 2020 | 125 views | 0

. ବଡମ୍ବା(ଉଲାପ୍ର) ବଡମ୍ବା ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ଚିନ୍ମୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଛଅ ଦଫା ଦାବିନେଇ ଗଣଧାରଣା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି. ଏଥିରେ ବଡମ୍ବା ବ୍ଲକର ଶତାଧିକ ବ୍ୟକ୍ତି ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି, ଗଣଧାରଣାକୁ ବଡମ୍ବା ବ୍ଲକର ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ର କର୍ମକର୍ତ୍ତା…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories