ନରସିଂହପୁର ରେ ମାଇହାତୀର ମୃତୁ

Udaya_Labanya | July 1, 2021 | 16 views |0 | Breaking News

ନରସିଂହପୁର(ସୁବ୍ରତ କୁମାର ମିଶ୍ର)
କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନରସିଂହପୁର ବନଖଣ୍ଡ ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଦୀର୍ଘ ତିନିମାସ ଅକ୍ଳାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମ କରି ହାରିଗଲେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ପଶ୍ଚିମାଞ୍ଚଳର ବନ କର୍ମଚାରୀ। ଘଟଣା ରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ନରସିଂହପୁର ପଶ୍ଚିମାଞ୍ଚଳରେ ଗୋଟିଏ ମାଈ ହାତୀ ଅଜଣା ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଖବର ପାଇ ବନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ହାତୀଟି କୁ ସୁସ୍ଥ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ମେ ମାସ ରୁ ହାତୀଟି କିଛିଦିନ ପାଇଁ କୁଆଡେ ଚାଲି ଯାଇଥିଲା ବେଳେ ଗତକାଲି ହାତୀ ଟିକୁ ଠାବ କରିଥିଲେ ବନ କର୍ମଚାରୀ। ହାତୀକୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅବସ୍ଥାରେ ପାଇଥିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀମାନେ। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ହାତୀଟିର ବୟସ ୪୦ ବର୍ଷ ବୋଲି ରେଞ୍ଜର କହିଛନ୍ତି। ହାତୀଟିର ମୃତ୍ୟୁ କୁ ନେଇ ବନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ତଥା ଦୀର୍ଘ ତିନି ମାସ ସେବା କରିଥିବା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କ ମନରେ ନିରାଶା ଭାବ ଦେଖାଯାଇ ଥିବା ବେଳେ, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଠଗଡ଼ ଡ଼ି.ଏଫ.ଓ. ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ । ତେବେ ହାତୀମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବନଖଣ୍ଡକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ଦାବୀ ହେଉଅଛି।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଓଡିଶା ନାଟ୍ୟସଂଘ ର ୩୫ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା…

Udaya_Labanya | September 27, 2022 | 6 views |0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ ସୋମବାର ଫୁଲବାଣୀ ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ଠାରେ ଜିଲାର ଅଗ୍ରଣୀକଳା ଓ ସଂସ୍କୃତି ଅନୁଷ୍ଠାନ ବନାନୀ କଳା ସଙ୍ଗମ ପକ୍ଷରୁ ଓଡିଶା ନାଟ୍ୟ ସଙ୍ଘ ର ୩୫ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସର ରେ…

ଅସହାୟ ରଂଜିତ ଙ୍କୁ ଆବାସ ଘର ମିଳିବ…

Udaya_Labanya | September 27, 2022 | 5 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତଵିଶିପଡା ପଂଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆଶୀରିସହି ଗ୍ରାମର ରଂଜିତ କୁମାର ବେହେରା lଝାଟିମାଟି କୁଡ଼ିଆ ଘରେ ପଲିଥିନ ପକାଇ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ରହି ଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories