କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ୨୮୦୦ ପିଭି ଟି ଜି ପରିବାରକୁ ଏକକୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷ 6କା ଭିଡ଼ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ

Udaya_Labanya | July 16, 2021 | 13 views |0 | Breaking News


ଫୁଲବାଣୀ- (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ) ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ୨ ହଜାର ୮୦୦ ପିଭିଟିଜି(ପାର୍ଟିକୁଲାର ଭଲ ନ ରେ ବଲ ଟ୍ରାଇବାଲ ଗୁପ) ପରିବାରଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବଦାନ୍ୟତା ଦେଖାଇ କୋଭିଡି ସହାୟତା ରାଶି ବାବଦରେ ୫ ହଜାର ଟ ଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ୧କୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।
ଏନେଇ କେକେଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ପିଭିଟିଜି ପରିବାରଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ତାଲିକ। ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏକାଉଣ୍ଟକୁ ଏହି ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୂଧା ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ପରିବାରଙ୍କୁ । ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା କଥା ଦାୟୀ ତ୍ଵରେ ଥିବା ସ୍ପେଷ।ଲ ଅଫିସର ରେଣୁ ଧର ନା ଏକ କହିଛନ୍ତି । କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ଦୁଃଖ ବୁଝି ସରକାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଥିବାରୁ ଏବେ ସେମାନେ ବେଶ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହ ରାଜ୍ୟ ସରକାର.. ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ସ୍ପୋଷାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି ।
ଏହି ଅର୍ଥ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଚଳାଇବାରେ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ହିତାଧିକାରି ମାନେ ।
କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଓ କୋଟଗଡ ବ୍ଳକର ବେଲଘର,ଗୁମ୍ମା , ଲଙ୍କାଗଡ, ଝିରିପାଣି , ଭଣ୍ଡରଙ୍ଗି,ଦୁର୍ଗାପଙ୍ଗା ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ପିଭି ଟି ଜି ଗୁପ ବା ଆଦୀମ ଅଧିବାସୀ କୁଟିଆ କନ୍ଧମାନେ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କ ସାମାଜିକ ଓ ଅର୍ଥନୈତିକ ତଥା କୃଷି ରବିକାଶପାଇଁ ୭ ବର୍ଷ ଲାଗି ଓ ପେଲି ପି ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକାରି କରାଯାଉଛି। ଏଥିପୂର୍ବରୁ ୧୯୭୮ରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସିଧାସଳଖ କୁଟିଆ କନ୍ଧ ଉନ୍ନୟନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ଅନୁଦାନ ଯୋଗାଇ ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ମୁଣ୍ଡାଗାଁ ରେ ବଜ୍ରପାତ, ୩ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

Udaya_Labanya | October 6, 2022 | 4 views |0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ବୁଧବାର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଚକାପାଦ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁଣ୍ଡାଗାଁ ଅଂଚଳ ର ୩ ଜଣ ଛାତ୍ର ମୋବାଇଲ ଇଣ୍ଟର୍ନେଟ ଦେଖିବାପାଇଁ ମୁଣ୍ଡାଗାଁ ପାହାଡ଼ କୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ ହଟାତ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା ଫଳରେ ୩…

ବିଜୟ ନାୟକ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ନୂତନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ

Udaya_Labanya | October 6, 2022 | 7 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ରାଜ୍ୟ ରେ ବିଯୁଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସାଙ୍ଗଠନିକ ଜିଲ୍ଲା ରେ ନୂତନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି lଏହି ପ୍ରରିପେକ୍ଷୀରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ବିଜେଡିନେତା ବିଜୟ ନାୟକ ଙ୍କୁ ଦଳ ନୂତନ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories