୧୩ବର୍ଷ ହେଲା ଖଟିଆ ରେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଦୀପକ

Udaya_Labanya | July 19, 2021 | 13 views |0 | Breaking News


ଫୁଲବାଣୀ- (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ)
ବର୍ଷେ କି ଦୁଇ ବର୍ଷ ନୁହେଁ ଦୀର୍ଘ ୧୩ବର୍ଷ ହେଲା ଖଟିଆ ରେ ପଡିରହିଛି ଦୀପକ । ତା ବୟସର ପିଲାମାନେ ଖେଳା ବୁଲା କରିବା ସହ ପାଠ ପଢିବାକୁ ବହି ବ ସ୍ତାନୀ ଧରି ସ୍କୁଲକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଦୀପକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ହୋଇ ଖଟିଆରେ ଶୋଇଛି । ଚାଲି ପାରୁନି ଜମା । କିଏ ଖୁଆଇଦେଲେ ଖାଉଛି ।ପୁଅରଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହାତରେ ପଇସାଟିଏ ନାହିଁ। ଏଣେ ପ୍ରାଣୀ କୁଟୁମ୍ବ ପରିବାର ଚଳାଇବା ମୁସ୍କିଲ । ଚିକିତ୍ସା କେମିତି କରିବେ?ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଗୋଛାପଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପ କାରି ପଞ୍ଚାୟତର ସାମନାଗୁଡ ଗ୍ରାମରେ।
ଦୀପକର ଅବସ୍ଥାଦେଖି ଦୀପକଙ୍କମା ଓ ବାପାଙ୍କ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଶୁଖିୁନି। ବାପା ମତ୍ସ୍ୟ ଡିଗଲ ପୁଅର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଫୁଲ ବାଣୀ ସଦର ମହକୁମା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ, ତେବେ ଡାକ୍ତର ବଡ଼ମାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେବାକୁ କହିଥିଲେ । ଫଳରେ ଅର୍ଥାଭାବ ଯୋଗୁ
ପୁଅର ଚିକିତ୍ସା ନ କରି ପାରି ଘରେ ରହିଛନ୍ତି ।
କେହି ବଦାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଅଥବା ସରକାର କିମ୍ବା ସ୍ୱେଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ଦୀପକ ରଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଲେ ଦୀପକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରନ୍ତ । ଓଅନ୍ୟ ପିଲାଙ୍କ ସହ ସ୍କୁଲ ଯାଆନ୍ତ । ବୋଲି କୋହଭରା କଣ୍ଠରେ କହିଛନ୍ତି ଦୀପକ ରବାପା ମତ୍ସ୍ୟ ଡିଗଲ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ମୁଣ୍ଡାଗାଁ ରେ ବଜ୍ରପାତ, ୩ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

Udaya_Labanya | October 6, 2022 | 3 views |0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ବୁଧବାର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଚକାପାଦ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁଣ୍ଡାଗାଁ ଅଂଚଳ ର ୩ ଜଣ ଛାତ୍ର ମୋବାଇଲ ଇଣ୍ଟର୍ନେଟ ଦେଖିବାପାଇଁ ମୁଣ୍ଡାଗାଁ ପାହାଡ଼ କୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ ହଟାତ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା ଫଳରେ ୩…

ବିଜୟ ନାୟକ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ନୂତନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ

Udaya_Labanya | October 6, 2022 | 2 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ରାଜ୍ୟ ରେ ବିଯୁଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସାଙ୍ଗଠନିକ ଜିଲ୍ଲା ରେ ନୂତନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି lଏହି ପ୍ରରିପେକ୍ଷୀରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ବିଜେଡିନେତା ବିଜୟ ନାୟକ ଙ୍କୁ ଦଳ ନୂତନ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories