ମାନସୀ କରୋଗୀ ଜାନକୀର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ସା ଜିଛି ବାଧକ : ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ରଖିଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ

Udaya_Labanya | July 21, 2021 | 16 views |0 | Breaking News


ଫୁଲବାଣୀ- (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ)
.ସବୁ କିଛି ଠିକ ଠାକ ଥିଲା। ଘରକାମ ଆଉ ରନ୍ଧାବଢ଼ା ବି ଠିକ ଭାବେ କରୁଥିଲା। ବହୁତ ସୁଆଦିଆ ଥିଲା ତା ରନ୍ଧା l
ହେଲେ କଣ ହେଲା କେଜାଣି ମୁଣ୍ଡ ଆଉ ଠିକ ଭାବେ କାମ କଲାନି। ଘରୁ ବାହାରକୁ ଗଲେ ଦିନ ଦିନ ଧରି ଘରକୁ ଆଉ ଫେରିଲାନି। ଫଳରେ ପରିବାର ଲୋକ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଗଲେ । କଣ କରିବେ? କଣ ନାହିଁ ଭାବି ଏବେ ଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି ଘରେ ନିଜର ବନ୍ଦି କରି ରଖିଛନ୍ତି ଝିଅକୁ । ଖୋଲିଦେଲେ ବାହାରକୁ କୁଆ ଡେ ମନଇଚ୍ଛା ଚାଲିଯାଉଛି । ଖୋଜି ଆଣିବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଯାଉଛି । ଏପଟେ ତାକୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେଇ ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ବାପା ମୃଗୁଙ୍କ ପାଖରେ ଅର୍ଥ ବିନାହିଁ।
ଫଳରେ ପରୀବାର ରେ ସତେ ଯେପରି ଦୁଃଖର ପାହାଡ ମାଡି ଆସିଛି । ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଚକାପାଦ ବ୍ଲକ ଆରାବକ ।
ପଞ୍ଚାୟତର କାମେରିକିଆ ଗ୍ରାମର ମୁଗୁ ମଲିକଙ୍କ ୨୭ବର୍ଷ ର ଝିଅ ଜାନକୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ । ମୁଗୁଙ୍କର ୩ ଝିଅ ଓ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ମଧ୍ୟରୁ ବଡ଼ ଝିଅ ଜାନକୀ ।
ହେଲେ ଗତ ୧୫ ଦିନ ହେଲା ଜୀନକୀ ଙ୍କ ମାନସୀକ ସ୍ଥିତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖା ଦେଇଛି । ସେ ଏବେ ଜାନକୀ କିଛି କାମ କରୁନାହ।ନ୍ତି କି ଭଲରେ ଖାଉ ନାହାନ୍ତି ବି । କାହାକୁ ନ କହି କୁ ଆଡେ ଚାଲିଯିବା ଭୟ ଯୋଗୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ର ଖିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।
ଏଣୁ ପ୍ରଶାସନ, କିମ୍ବା କୌଣସି ସ୍ଵେଛା ସେବୀଅନୁଷ୍ଠାନ , ଜାନକୀ କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଲେ ହୁଏ ତ ଜାନକୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରନ୍ତେ ଆଉ ପୁର୍ବ ପରି ସ୍ଵାଭାବିକ ଜୀବନଯାପନ କରନ୍ତେ ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକ ଆଶାବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ମୁଣ୍ଡାଗାଁ ରେ ବଜ୍ରପାତ, ୩ ଛାତ୍ର ଗୁରୁତର

Udaya_Labanya | October 6, 2022 | 3 views |0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ବୁଧବାର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଚକାପାଦ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁଣ୍ଡାଗାଁ ଅଂଚଳ ର ୩ ଜଣ ଛାତ୍ର ମୋବାଇଲ ଇଣ୍ଟର୍ନେଟ ଦେଖିବାପାଇଁ ମୁଣ୍ଡାଗାଁ ପାହାଡ଼ କୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ ହଟାତ ବଜ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା ଫଳରେ ୩…

ବିଜୟ ନାୟକ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ନୂତନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ

Udaya_Labanya | October 6, 2022 | 7 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ରାଜ୍ୟ ରେ ବିଯୁଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସାଙ୍ଗଠନିକ ଜିଲ୍ଲା ରେ ନୂତନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି lଏହି ପ୍ରରିପେକ୍ଷୀରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ବିଜେଡିନେତା ବିଜୟ ନାୟକ ଙ୍କୁ ଦଳ ନୂତନ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories