ଫସଲ ବୀମା ଯୋଜନାରେ ଜାଲିଆତି ପ୍ରସଙ୍ଗ ନକଲି ଚାଷୀ ଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଦାବୀ କଲା : ଆପ୍

Udaya_Labanya | July 25, 2021 | 21 views |0 | Breaking News


ବରଗଡ଼: ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲ ବୀମା ଯୋଜନା ରେ ବ୍ୟାପକ ଜାଲିଆତି ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଏହାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତଦନ୍ତ ଦାବୀ କରିଛି ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି । ଚଳିତ ଖରିଫ ଋତୁରେ ପଦ୍ମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଗାଇସିଲଟ, ପଦ୍ମପୁର, ପାଇକମାଲ, ବିଜେପୁର, ଝାରବନ୍ଦ ବ୍ଲକରେ ଏପରି ହେରଫେର ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଅଣ ଋଣି ଚାଷୀ ମାନେ ଅନଲାଇନ ରେ ବୀମା ପ୍ରିମୀୟମ ଭରିବା ପାଇଁ ଗଲେ ତାଙ୍କ ଜମିରେ ଅନ୍ୟ କେହି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ପୂର୍ବରୁ ଇନ୍ସୁରାଂନ୍ସ ଭରି ଥିବା ଜଣାପଡୁଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ କୃଷି ଉପନିର୍ଦେଶକ ଙ୍କୁ ଚାଷୀ ମାନେ ଅଭିଯୋଗ ବି କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହାର କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳୁନାହିଁ ଏହି ଫସଲ ବୀମା ଯୋଜନରେ ସେଭଳି କିଛି ପ୍ରାବଧାନ ନଥିବାରୁ ପ୍ରକୃତ ଚାଷୀ ଏହାର ଲାଭ ପାଇବା ରୁ ବଂଚିତ ହେବେ ତେଣୁ ଏହାର ଏକ ତଦନ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ତତ୍ୱାବଧାନ ରେ ହେଲେ ନକଲି ଚାଷୀ ସବୁ ଧରାପଡିବେ ଓ ଏହି ରିପୋଟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠା ଗଲେ ପ୍ରକୃତ ଚାଷୀ ବୀମା ସହାୟତା ପାଇ ପାରିବେ ବୋଲି ଆପ୍ ଜିଲ୍ଳା ଆବାହକ ଭବାନୀ ସାହୁ ଓ ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଅମିତାଭ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

କଟକରେ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ

Udaya_Labanya | October 2, 2022 | 30 views |0

କଟକ (ଉଲାପ୍ର) ପବିତ୍ର ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତି ଅବସରରେ ଶିବସେନାର ପୂର୍ବତନ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ସ୍ବର୍ଗତ ରାମବିଳାଶ ଶର୍ମା ସେବା ସ୍ମୃତି ସାଂସଦ ତରଫରୁ, ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ ରାଷ୍ଟ୍ର ଭାଷା ଠାରେ ଏକ ସ୍ମୃତି ସଭାର…

ଜିଲ୍ଲା ଲିଗାଲ ଏଡ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର

Udaya_Labanya | October 1, 2022 | 8 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଶନିବାର ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଳକ ର ସା୍ର୍ତା ଗୁଡା‌ ଠାରେ ଥିବା ‌ ଆଇ ଆଇ ସି ଭିଲେଜ ଵୃଦ୍ଧାଶ୍ରମ ରେ ଆଇନ୍ ସହାୟତା ପ୍ରାଧିକରଣ ତରଫରୁ ଏକ ଚକ୍ଷୁ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ର…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories