ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ରଙ୍କ ୧୨୧ତମ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ”

Udaya_Labanya | August 25, 2021 | 116 views |0 | Breaking News

ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ରଙ୍କ ୧୨୧ତମ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ଆଜି ଜମ୍ବେଶ୍ବର ମନ୍ଦିର ନିକଟସ୍ଥ ରାଧାଦାମୋଦରପୁର ଠାରେ ଥିବା ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ରଙ୍କ ସ୍ମୃତି ସମାଧି ସ୍ଥଳରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି,କୋଭିଡ୍ ନିୟମ କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଇ ସାମାଜିକ ଦୂରତା କୁ ମାନି ସ୍ମୃତି ସଂସଦ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ସୁରେଶ ମିଶ୍ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆଠଗଡ ପ୍ରଜାମଣ୍ଡଳର ଆନ୍ଦୋଳନର ସଂଗ୍ରାମୀ ମହାପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ଫଟୋଚିତ୍ର ରେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ସହ ପ୍ରଦିପ ପ୍ରଜ୍ଜଳନ କରିଥିଲେ। ରାଧାକିଶୋରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ର ବହୁ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଯୁବକ ମାନେ ଯୋଗଦେଇ ଥିଲେ,ଏହି ସମାରୋହରେ ସ୍ବର୍ଗତ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ରଙ୍କ ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରିବା ସହ ପ୍ରଜାମଣ୍ଡଳର ଇତିହାସ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତି କୁ ମନେ ପକାଇଥିଲେ । ଗୋବିନ୍ଦ ମିଶ୍ରଙ୍କ ମହାନ ସଂଗ୍ରାମୀ ଜୀବନରୁ ଅନେକ ପ୍ରେରଣା ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ସମାଜ ତଥା ନିଜ ଅଞ୍ଚଳର ଉନ୍ନତିରେ ନିଜକୁ ବ୍ରତୀ କରିବାକୁ ଶପଥ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲ ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଏଡ଼ସ ଦିବସ କନ୍ଧମାଳ ରେ୨୫୫…

Udaya_Labanya | December 1, 2022 | 3 views |0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଜନ ସଚେତନତା ବଢିବା ଯୋଗୁଁ ଏବେ ଆଗଭଳି ଏଡ଼ସ ରୋଗ ବ୍ୟାପୁନାହିଁ ଆଉ ତତସହିତ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ମଧ୍ୟ ଢେର କମିଛି ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଫୁଲବାଣୀ ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତର ଖାନା ପରିସର ରେ ବିଶ୍ୱ ଏଡ଼ସ ଦିବସ…

ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ନାହିଁ,ବାରଣ୍ଡାରେ ପାଠ ପଢା

Udaya_Labanya | December 1, 2022 | 5 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ(ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ସରକାର ଶିକ୍ଷାର ବିକାଶପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ କରୁଛନ୍ତି, ପିଲାମାନେ ଯେପରି ସ୍କୁଲ ମୁହଁ । କରିବାଲାଗି ବହିପତ୍ର ଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ,ପୋଷାକ, ଜୋତା ଆଦି ମାଗଣାରେ ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର କେତେକ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories