ସୁନିଆ ପର୍ବରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ମାଟି ଅନୁକୂଳ

Udaya_Labanya | September 17, 2021 | 23 views |0 | Breaking News

ଢେଙ୍କାନାଳର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ମୂର୍ତି ତିଆରି ପାଇଁ ଆଜି ସୁନିଆ ଥିବାରୁ ନିକଟସ୍ଥ କମଗରା ଘାଟରୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇ ମାଟି ଅନୁକୂଳ କରାଯାଇଥିଲା । ଢେଙ୍କାନାଳର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବଜାର, ମହାବୀର ବଜାର, କୈବଲ୍ୟ ବଜାର, ରାଧାକୃଷ୍ଣ ବଜାର ସମେତ ଅନ୍ୟ ବଜାର କମିଟିମେମ୍ବର ସଦସ୍ୟ ମାନଙ୍କର ଉପସ୍ଥିତିରେ କୋଭିଡ଼ ନିୟମକୁ ମାନି ପୁଜାର୍ଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ମାଟି ଅନୁକୂଳ କରାଯାଇଥିଲା । ମା ଙ୍କର ଭବ୍ୟ ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି କରିବା ସମୟରେ ଏହି ମାଟିକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ମୂର୍ତ୍ତି ବନାଯିବ ।ପାରମ୍ପରିକ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ପୂଜା ବିଦ୍ଧି ସମ୍ପାଦିତ କରାଯାଇଥିଲା । ଭୂମିକୁ ପୂଜା କରାଯାଇ ପଞ୍ଚ ଉପଚାରରେ ପୁଜାର୍ଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଘାଟିରେ ଟ୍ରକ ଅଟକାଇ ଡ୍ରାଇଭର ଓ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ…

Udaya_Labanya | February 8, 2023 | 4 views |0

ବାଲିଗୁଡା,(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପରମପାଙ୍ଗା ଘାଟିରେ କେତେକ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ 59ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ କାଠ ଗଣ୍ଡି ପକାଇ ଏକ ଟ୍ରକ କୁ ଅଟକାଇବା ସହ ଡ୍ରାଇଭର ଓ ସେଥିରେ ବସିଥିବା ଜଣେ…

ପତ୍ରକାର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ଚିନ୍ତନ ବୈଠକ ଓ ବନ୍ଧୁ…

Udaya_Labanya | February 8, 2023 | 12 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ :-( ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଫୁଲବାଣୀ ସ୍ଥିତ ଇକୋ ରିଟ୍ରେଟ ଠାରେ ପତ୍ରକାର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ଚିନ୍ତନ ବୈଠକ ଓ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସର ରେ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ସାମାଜ ସେବୀ ଅଶୋକ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories