ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ପୂଜାରେ ବାଡିଖେଳ

Udaya_Labanya | November 6, 2021 | 25 views |0 | Breaking News


ବରଗଡ଼ (ଉଲାପ୍ର)
ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନୃସିଂହନାଥ ପବିତ୍ର ପୀଠରେ ଥିବା ସମଲେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରେ ପାଇକମାଳ ଯାଦବ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ପୂଜା ମହୋତ୍ସବ ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସର ସହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି l ଗତ ତିନି ଦିନ ଧରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ପୂଜା ମହୋତ୍ସବର ପ୍ରାରମ୍ଭରେ କଳସଯାତ୍ରା, ଗିରି ପୂଜନ, ଗୋ ଭୋଜନ, ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ ଗଉଡ ବାଡିଖେଳ, ସଞ୍ଚାର ବାହକ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା l ପୂଜାକର୍ତ୍ତା ଭାବେ ଭୁବନେଶ୍ୱରପୁର ଗ୍ରାମର ଭରତ ଛତର ଓ ପୂର୍ଣ୍ଣିମୀ ଛତର ଦାୟିତ୍ଵ ତୁଲାଇଥିବା ବେଳେ ପଣ୍ଡିତ ଜୟକୁମାର ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ପୂଜାକାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରିଥିଲେ l ପୂଜାକମିଟିର ସଭାପତି ମଧୁସୂଦନ ପାଣ୍ଡେ, ସମ୍ପାଦକ ଗଙ୍ଗାଧର ବଗାର, ସମଲେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିର ସଭାପତି ସୁବାସ ହଂସ, ପାଇକମାଳ ବ୍ଳକ ସଭାପତି ବନମାଳୀ ଚନ୍ଦନ, ସମ୍ପାଦକ ବାଳକୃଷ୍ଣ ବନଛୋର, ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ଡୋଲାମଣୀ ମାହାର, କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ମନୋହର ପୁଞ୍ଜି ପ୍ରମୁଖ ପୂଜା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ l ଏହି ଅବସରରେ ସଂକ୍ରୀ ଗ୍ରାମର ବାଡିଖେଳ, କୃପାସିନ୍ଧୁ ପାଣ୍ଡେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଥି ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ। ସେହିପରି ସଞ୍ଚାର ବାହକ ପଦ୍ମନାଭ ମାହାର ଓ ଗିରିଧାରୀ ବାଗ ସଞ୍ଚାର ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଓଡିଶା ନାଟ୍ୟସଂଘ ର ୩୫ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା…

Udaya_Labanya | September 27, 2022 | 6 views |0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ ସୋମବାର ଫୁଲବାଣୀ ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ଠାରେ ଜିଲାର ଅଗ୍ରଣୀକଳା ଓ ସଂସ୍କୃତି ଅନୁଷ୍ଠାନ ବନାନୀ କଳା ସଙ୍ଗମ ପକ୍ଷରୁ ଓଡିଶା ନାଟ୍ୟ ସଙ୍ଘ ର ୩୫ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସର ରେ…

ଅସହାୟ ରଂଜିତ ଙ୍କୁ ଆବାସ ଘର ମିଳିବ…

Udaya_Labanya | September 27, 2022 | 5 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତଵିଶିପଡା ପଂଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆଶୀରିସହି ଗ୍ରାମର ରଂଜିତ କୁମାର ବେହେରା lଝାଟିମାଟି କୁଡ଼ିଆ ଘରେ ପଲିଥିନ ପକାଇ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ରହି ଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories