ମାର ମମତା,ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ରେ ଦୁଇ ଛେଳି ଛୁଆ କ୍ଷୀର ଖାଇଲେ ମା କୁକୁର ଠାରୁ

Udaya_Labanya | November 18, 2021 | 32 views |0 | Breaking News


ଫୁଲବାଣୀ-୧୮/୧୧(ସୁନୀଲପଟନାୟକ)
ମା’ମମତାମୟୀ, ମା ରମମତା ଅତୁଳନୀୟ । ମା’ ପରି ଏହି ଦୁନିଆରେ କେହି ନାହିଁ। ଏହା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି । ସେ ପାଠପଢିଥିବା ମଣିଷ ହେଉ ନତୁବା ପଶୁପକ୍ଷୀ । ସବୁଠି ମା’ ପରଓଆପଣାନ ଭାବି ତାବାତ୍ସଲ୍ୟ ମମତା ଢାଳି ଦେଇଛି । ଏଭଳି ବାତ୍ସଲ୍ୟ ପ୍ରେମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକ ର ମୁଣ୍ଡି ଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତର ମୁଣ୍ଡି ଗଡ଼ରେ । ଦିନେ କି ଓ ଳିଏ ନୁହେଁ ଦୀର୍ଘ ୩/୪ ମାସ ହେଲାଣି ଲଗା ତର କ୍ଷୀର ଦେଇ ଆସୁଛି ଦୁଇ ଛେଳି ଛୁଆକୁ । ଯାହାକି ଗ୍ରାମବାସୀକୁ ବିସ୍ମିତ କରିଛି । ଉଭୟ ଖାଦ୍ୟ ଓ ଖାଦକ ହୋଇଥିଲେ ଏଠାରେ ମା’ ତାର ମମତା ଦେଖାଇଛି । ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକ
ମୁଣ୍ଡି ଗଡଗ୍ରାମରର ବନରସିଂପାତ୍ରଙ୍କ ଦୁଇ ଛେଳି ଛୁଆ ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ବୁଲା ମା କୁକୁରରକ୍ଷୀର ପିଉଛନ୍ତି । ମା କୁକୁର ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ପ୍ରତିବାଦନ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ମନ ଭରି କ୍ଷୀର ପିଆ ଇ ଆତ୍ମତୃପ୍ତି ପାଉଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି । ଏହାକୁ ଦେଖିବା ସହ ଫଟୋ ଉଠାଇ ବା ଲାଗି ଲୋକଙ୍କ ଗହଳି ମଧ୍ୟ ହେଉଛି ।

Share this

Related Posts

ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ହାଟପିଣ୍ଡିରେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଗୋବର ଓ…

Udaya_Labanya | March 22, 2023 | 4 views |0

ବାଲିଗୁଡା:(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ଥିତ ହାଟପଦା ସ୍ଥଳରେ ସୋମବାର ଦିନ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କୁଡ଼ କୁଡ଼ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା lସୋମବାର ଦିନ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ଥିବା…

ଦୁଇ ମୋଟର ସାଇକେଲ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଜଣେ…

Udaya_Labanya | March 22, 2023 | 5 views | 0

ବାଲିଗୁଡ଼ା:(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁମୁଡ଼ିବନ୍ଧ ଥାନାର ଜାଲେଶପଟ୍ଟା ନିକଟରେ ଦୁଇଟି ମୋଟରସାଇକେଲ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କାହେବା ଫଳରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଘଟଣା…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories