ନିଷ୍ଠା ପରିବାର ମହିଳା ଶାଖାର ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

Udaya_Labanya | January 2, 2022 | 45 views |0 | Breaking News


ବରଗଡ଼:-(ସତ୍ୟ ନାରାୟଣ ପ୍ରଧାନ)
ଅଗ୍ରଗାମୀ ଯୁବକ ସଂଘ, ବରଗଡ ଠାରେ ନବବର୍ଷ-୨୦୨୨ ପାଳନ ଅବସର ରେ ନିଷ୍ଠା ପରିବାର ,ମହିଳା ଶାଖା ର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ଏକ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ମହିଳା ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଶିବିର କୁ ସମ୍ବାଦ ପାଠିିକା(AIR) ଓ କବୀୟତ୍ରି ଶ୍ରୀମତୀ ସଂଗୀତା ପଣ୍ଡା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଫିତା କାଟି ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥି ଭାବରେ ସମାଜସେବୀ ପୂର୍ବତନ ପୈାର ପରିଷଦ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ କଳ୍ପନା ମାଝୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।ଶିବିରରେ ମୋଟ ୩୪ ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ବରଗଡ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଦ୍ବାରା ସଂଗୃହୀତ ହୋଇଥିଲା।ନିଷ୍ଠା ପରିବାର ୨୦୧୦ ରୁ ରକ୍ତଦାନ କ୍ଷେତ୍ର ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଅଛି ।କିନ୍ତୁ ଆଜି ପ୍ରଥମ କରି ତା’ର ମହିଳା ଶାଖା ଦ୍ବାରା ଆୟୋଜିତ ଶିବିର ରେ କେବଳ ମହିଳା ରକ୍ତଦାତା ମାନେ( ୩୪ଜଣ) ରକ୍ତଦାନ କରିଥିଲେ। ପରେ ସମସ୍ତ ରକ୍ତ ଦାତା ମାନଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ଓ ଟ୍ରଫି ଦେଇ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯାଇଥିଲା।ସମାଜରେ ଶାସନ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ମହିଳାମାନେ ଆଜି ଆଗରେ ,ନିଷ୍ଠା ପରିବାର ର ଏହି ପ୍ରୟାସ ନାରୀ ମାନଙ୍କୁ ସମାଜ ସେବା କ୍ଷେତ୍ର ରେ ଆଗଭର ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ ବୋଲି ଅତିଥି ମାନେ ଆଶା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରତିଭାବାନ ମହିଳା ଟୁଇଟର ଗାର୍ଲ୍ ଦୀପା ବାରିକ,ବରଗଡର ଜାତୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ତାରକା (ଦୁଇ ଭଉଣୀ) “ବରଗଡ ଗୌରବ” ଅନୁପମା ଘିବିଲା ଓ ଅରୁଣା ଘିବିଲା ଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା। ଉପରୋକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୁ ନିଷ୍ଠା ମହିଳା ଶାଖା ର ସଂଯୋଜିକା ତ୍ରିପୁରା ସୁହୁଳା, ସଦସ୍ୟା ରୀନା ମହାରଣା, ପ୍ରାଚୀ କର,ରିତୁ ପିପଲାନି,ଗୀତା ମୋଟୱାନୀ, ବବିତା ବିଶ୍ଵାଳ, ଶ୍ବେତା ମହାନ୍ତି, ସୂତପା ଗଡତିିଆ,ମାନି ଭୋଇ, ମମତା ବାଗ ପ୍ରମୁଖ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

Share this

Related Posts

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର ରକ୍ଷକ ର ରାଜ୍ୟ ଛାତ୍ର…

Udaya_Labanya | March 25, 2023 | 12 views |0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର ରକ୍ଷକ ର ରାଜ୍ୟ ଛାତ୍ର ସଭାପତି ହେଲେ କନ୍ଧମାଳ ର ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ଦେବାଶିଷ ସାହାଣୀ lଦେବାଶିଷ ଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ଶାଖା ତରଫରୁ ମନନୀତ କରାଯାଇଛି lଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର ରକ୍ଷକ…

ଆଠଗଡ ବ୍ଲକ ଅମଲା ସଙ୍ଘ ଗଠିତ,

Udaya_Labanya | March 24, 2023 | 140 views | 0

ଆଠଗଡ ( ଉଲ୍ଲାପ୍ର )ଆଠଗଡ ବ୍ଲକ ଅମଲା ସଙ୍ଘ ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି,ଏଥିରେ ସଭାପତି ଭାବେ ଅଜୟ କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି, ମୁଖ୍ୟତଃ 1900 ଗ୍ରେଡ଼ ପେ କୁ 4200 କୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାପାଇଁ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories