ବାଲିଗୁଡା: ସାଇ ମନ୍ଦିରରେ ମାତା ଈଶ୍ବରାମ୍ମା ଦିବସ ପାଳିତ

Udaya_Labanya | May 6, 2022 | 15 views |0 | Breaking News


ବାଲିଗୁଡା,(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):ଆଜକୁ ଠିକ୍ ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ସମଗ୍ର ମାନବ ସମାଜର କଲ୍ଯାଣ ନିମନ୍ତେ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିଥିବା ଈଶ୍ବରାମ୍ମା ଦିବ୍ଯତ୍ବ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସ୍ମୁତିରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ପରି ବାଲିଗୁଡା ସାଇ ମନ୍ଦିରରେ ଆଜି ଓମକାର, ସୁପ୍ରଭାତ,ନଗର ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ,ପ୍ରଶାନ୍ତି ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ଓ ଷୋଡଶ ଉପଚାର ପୂଜା କରାଯାଇଥିଲା ।ସଂଧ୍ୟା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଭିନ୍ନ ବେଶଭୂଷା ହୋଇ ବାଳବିକାଶ ପିଲାମାନେ ଏକସୁସଜ୍ଜିତ ରାଲିରେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ । ମାତା ଈଶ୍ବରାମ୍ମାଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ବାଳବିକାଶ ଗୁରୁ ଓ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ ।ପିଲାଙ୍କ ସାଂସ୍କ୍ରୁତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ ସାଇପ୍ରେମୀ ଓ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ମନକୁ ଛୁଇଁପାରିଥିଲା ।ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ସତ୍ଯସାଇ ବାବାଙ୍କ ପାଖରେ ମଂଗଳ ଆରତି ପରେ ସାମୂହିକ ପ୍ରସାଦ ସେବନ ବ୍ଯବସ୍ଥା ହୋଇଥିଲା ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଶହୀଦ ଦିବସ ଅବସରରେ ସମବେତ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା

Udaya_Labanya | January 31, 2023 | 2 views |0

ବାଲିଗୁଡା,(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ସ୍ଥିତ ଆଦିବାସୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶହୀଦ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି l ଏହି ଅବସରରେ ଯୁକ୍ତ 2ଓ ଯୁକ୍ତ ୩ କଳା, ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ମାନ ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ…

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ରେ ବ୍ୟାପକ…

Udaya_Labanya | January 31, 2023 | 2 views | 0

ବାଲିଗୁଡା,(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଗନ୍ଧ l ପୁରୁଣା ମାଟି ଇଟା ଏବଂ ଅନାମଧେୟ ସିମେଣ୍ଟ ବ୍ୟବହାର ଓ କମ ସିମେଣ୍ଟ ର ବାଲି ମିଶ୍ରଣ ରେ ହେଉଛି କାନ୍ଥ ଯୋଡ଼େଇ l ଏହିଭଳି…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories