ସ୍ବପନେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରେ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ

Udaya_Labanya | May 13, 2022 | 18 views |0 | Breaking News


ଆଠଗଡ(ଉଲାପ୍ର)ଆଠଗଡର ସର୍ବପୁରାତନ ଶୈବପୀଠ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ସ୍ବପ୍ନେଶ୍ବର ମନ୍ଦିରର ବିଶ୍ବଶାନ୍ତି ରୁଦ୍ରଯଜ୍ଞ ଲାଗି କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଆଠଗଡ ଶାସନ ପୋଖରି ଠାରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇ କଳସ ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଈଥିଲା । ଚଳିତ ବୈଶାଖ ଏକାଦଶୀ ୧୨/୫/୨୨ ରିଖ ଠାରୁ ୧୪ ରିଖ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଠଗଡ ପୁରୁଣା ବସ୍ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ସ୍ବପ୍ନେଶ୍ବର ମହାଦେବଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଶିବପୁରାଣ ପାଠ , ରୁଦ୍ରାଭିଷେକ , ନାମଯଜ୍ଞ ସହ ବିଶ୍ବଶାନ୍ତି ରୁଦ୍ରଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ୧୪/୫/୨୨ ଅଭିଷେକ ସହ ସଂଧ୍ୟ୍ୟା ୭ଘଟିକା ସମୟରେ ପୂର୍ଣ୍ଣିାହୂତି କରାଯିବ। ଏହି ଯଜ୍ଞକୁ ବିଶ୍ବଶାନ୍ତି ରୁଦ୍ରଗୋଷ୍ଠିର ମହନ୍ତ ସୁଧାଶୁଂମୋହନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ, ସୁବାଷ ପ୍ରସାଦ ରଥ , ପୂଜକ ରବି ନାରାୟଣ ପଣ୍ଡା, ସଭ୍ୟ ପ୍ରତାପ ମହାପାତ୍ର , ସୋମ୍ୟରଂଜନ ରଥ ,ଧନେଶ୍ବର ବାରିକ, ଅମରନାଥ ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୂଖ ସଭ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଜଗଦିଶ ବେହେରାଙ୍କ ପରଲୋକ

Udaya_Labanya | February 5, 2023 | 3 views |0

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବହଳଦା ବ୍ଲକର ବିଂଝୁଆ ଗ୍ରାମର ଜଗଦିଶ ବେହେରାଙ୍କ ସୁଗାର ଓ ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର ଜନିତ ରୋଗରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବାରିପଦା ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି | ଏ ଖବର ଶୁଣି ରାଇରଙ୍ଗପୁର,…

ଆଠଗଡ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜ କବିତା ଆସର ଅନୁଷ୍ଠିତ

Udaya_Labanya | February 5, 2023 | 107 views | 0

ଆଠଗଡ(ଉଲ୍ଲାପ୍ର )ଆଠଗଡ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜର କବିତା ଆସର ସ୍ଥାନୀୟ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀ ଇଂରାଜୀ ମିଡ଼ିଅମ ସ୍କୁଲ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି,ଉପସଭାପତି ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପରିଡାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରାଧାନାଥ ରଥ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଇତିହାସ ବିଭାଗ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories