ଫୁଲବାଣୀ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ବେହେରା ଆଇ.ଏଫ.ଏସଙ୍କ ଅବସର ଗ୍ରହଣ

Udaya_Labanya | May 30, 2022 | 120 views |0 | Breaking News


ଫୁଲ ବାଣୀ-(ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ) ଫୁଲ ବାଣୀ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରୀୟଣ ବେହେରା ଆଇଏଫଏସ ଙ୍କ ଅବସର ଗ୍ରହଣ । ସେ ଫୁଲବାଣୀ ବନଖଣ୍ଡ ଡିଏଫଓ ଭାବେ ଦୀର୍ଘ ୪ବର୍ଷ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ରହି
ଜଙ୍ଗଲ ସୁରକ୍ଷା, ସଚେତନତା ଓ ନୂତନ ଜଙ୍ଗଲ ସୃଷ୍ଟି, କରି ଥିଲେ । ତାଙ୍କରୀ ନିଷ୍ଠାପର ଉଦ୍ୟମ ଓ ଆନ୍ତରୀକତା ଫଳରେ ଫୁଲବାଣୀ ବନଖଣ୍ଡରେ ଜଙ୍ଗଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସେହିପରି ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଗରେ ଡିଏଫ ଓ ବେହେରାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ପ୍ରଶସଂନୀୟ।

ତେବେ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଓ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ଭିତ୍ତିକରି ସରକାର ଡି ଏଫ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ବେହେରା ଙ୍କୁ୨୦୧୮ ବର୍ଷରେ ଆଇଏଫଏସ ପାଇଁ ମନୋନୀତ କରିଥିଲେ।
ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ବେହେରା ଗତ ୬/୯/୨୦୧୭ରୁ ଫୁଲ ବାଣୀ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଥିଲେ। ଶ୍ରୀ ବେହେରା ଙ୍କ ନିଷ୍ଠାପର ଉଦ୍ୟମ,କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା, ସଚ୍ଚଟେ।ତା, ଓ ବିଶେଷ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଯୋଗୁଁ ସରକାରୀ ଅର୍ଥ ଅନୁଦାନ ର ସୁ ବିନିଯୋଗ ଉପରେ ସେ ଗୁରୁତ୍ଵ ଦେବା ଫଳରେ ତାଙ୍କ ସମୟରେ ଜଙ୍ଗଲ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହ ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ ହୋଇ ପାରିଛି । ସେହିପରି ଜଙ୍ଗଲକୁ ନିଆଁ ଦାଉରୁ ରକ୍ଷାକରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ସେ । ସେହିପରି ବ୍ୟାପକ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କରିବା ସହ ସଚେତନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ସେ ।
ସମସ୍ତ ଅଧସ୍ତନ କର୍ମଚାରିଓ ଅଫିସରଙ୍କୁ ସାଥିରେ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ଡିଭିଜନରେ ସେ ଭାଇଚାରା ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଅବସର ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ ଆରସିସିଏଫଙ୍କ ସମେତ ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳରେ ଜଂ ଅଧିନ ସ୍ଥ ସମସ୍ତ ଡିଏଫ୍ ଓ ରେଞ ଅଫିସର ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରିଉପସ୍ଥିତ ରହି ତାଙ୍କର ଅବସର ପରର ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଓ ନିରାଡମ୍ବର ଭବିଷ୍ୟତ ଜୀବନ କାମନା କରିଥଲେ । ସେହିପରି ଫୁଲବାଣୀ ବନ ବିଭାଗ ଡି ଭିଜନ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ନିଷ୍ଠା, ଆନ୍ତରୀକତା,ଭଲପାଇବା, କାର୍ଯ୍ୟଧାରା,ସହଯୋଗ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ମନେ ରହିବ ବୋଲି କର୍ମଚାରୀମାନେ କହିଥିଲେ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଜଗଦିଶ ବେହେରାଙ୍କ ପରଲୋକ

Udaya_Labanya | February 5, 2023 | 3 views |0

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବହଳଦା ବ୍ଲକର ବିଂଝୁଆ ଗ୍ରାମର ଜଗଦିଶ ବେହେରାଙ୍କ ସୁଗାର ଓ ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର ଜନିତ ରୋଗରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବାରିପଦା ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି | ଏ ଖବର ଶୁଣି ରାଇରଙ୍ଗପୁର,…

ଆଠଗଡ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜ କବିତା ଆସର ଅନୁଷ୍ଠିତ

Udaya_Labanya | February 5, 2023 | 105 views | 0

ଆଠଗଡ(ଉଲ୍ଲାପ୍ର )ଆଠଗଡ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜର କବିତା ଆସର ସ୍ଥାନୀୟ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀ ଇଂରାଜୀ ମିଡ଼ିଅମ ସ୍କୁଲ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି,ଉପସଭାପତି ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପରିଡାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରାଧାନାଥ ରଥ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଇତିହାସ ବିଭାଗ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories