ନୂଆପାଟଣା ରେ ବୌଦ୍ଧ ଧର୍ମାବଲମ୍ବୀ ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରଗଲା

Udaya_Labanya | June 1, 2022 | 388 views |0 | Breaking News


ନୂଆପାଟଣା( ଉଲାପ୍ର)କଳିଙ୍ଗ ସଙ୍ଗଠନ ଓ ନୂଆପାଟଣା ବୋୖଦ୍ଧ ସଂଘର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ନୂଆପାଟଣା ସ୍ଥିତ ଜେମାଦେଇପୁର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ସାନପାଟଣା ଠାରେ ଏକ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା ।ଏଥିରେ ନୂଆପାଟଣା , ମାଣିଆବନ୍ଧ,ମହମ୍ମଦପୁର , ରଗଡି , ଓ ଜରିପାଟଣା ବୌଦ୍ଧ ସଂଘର ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ପ୍ରଚେଷ୍ଟାରେ ବୋୖଦ୍ଧଧର୍ମକୁ ଆଗେଇ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଯେଉଁ ମାନଙ୍କ ଲାଗି ବୁଦ୍ଧ ଧମ୍ମକୁ ଚଳଚଂଚଳ ହୋଇଅଛି ସେହି ମହାନ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଙ୍କୁ ଆଜିର ଏହି ପବିତ୍ର ଦିନରେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଓ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା କରାଜାଇଛି । ଏହି ଉତ୍ସବରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଧର୍ମାଚାରି ରତନକୁମାର , ମାଣିଆବନ୍ଧ ବୁଦ୍ଧ ବିହାର ଭନ୍ତେ ଧର୍ମରତ୍ନ , ନୂଆପାଟଣା ବୋୖଦ୍ଧ ସଂଘର ସଭାପତି ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ରଙ୍ଗାଧର ପାତ୍ର , ସଂପାଦକ ନିରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର , ବିନୋଦ ପାତ୍ର ଓ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ପାତ୍ର ସେହି ମହାନ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଓ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା କରାଯାଇଥିଲା । କଳିଙ୍ଗ ସାଧମ୍ମ ସଂଘଠନର ମୁଖ୍ୟ ସଦଶ୍ୟ ଲିଟୁନ ଚାନ୍ଦ, ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର , ସୁଜାତା ମହାପାତ୍ର, ସୁଧାଂଶୁ ଚାନ୍ଦ,ଅରବିନ୍ଦ ବର୍ଦ୍ଧନ, ଶଙ୍କର ନନ୍ଦୀ, ତପନ ନନ୍ଦୀ,ଦିଲ୍ଲୀପ ପlତ୍ର, ନିରାକାର ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ l ଦୂରଭାଷର ଥିବl ଭନ୍ତେ ଦିବ୍ୟ ପ୍ରକାଶ, ସନ୍ଦୀପ ପlତ୍ର, ସ୍ନେହଲତା ମହାପାତ୍ର, ଜିତେନ୍ଦ୍ର ପାଲ, ଅନିଲ ମହାପାତ୍ର, କଳ୍ପନା ପାତ୍ର ଭିଡିଓ କନ୍ଫରେରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଶୁଭବାର୍ତା ଦେଇଥିଲେ l ଏହି ସଭାକୁ ମହେଶ୍ୱର ବର୍ଦ୍ଧନ ଏବଂ ସଞ୍ଜୟ ପାତ୍ର ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଭନ୍ତେ ଧର୍ମରତ୍ନ ମହାମଙ୍ଗଳ ସୂତ୍ରପାଠ କରି ସଭାସାଙ୍ଗ କରିଥିଲେ l ଶେଷର ସ୍ଥାନୀୟ କୁନି କୁନି ପିଲା ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଥିଲା ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଜଗଦିଶ ବେହେରାଙ୍କ ପରଲୋକ

Udaya_Labanya | February 5, 2023 | 3 views |0

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବହଳଦା ବ୍ଲକର ବିଂଝୁଆ ଗ୍ରାମର ଜଗଦିଶ ବେହେରାଙ୍କ ସୁଗାର ଓ ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର ଜନିତ ରୋଗରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବାରିପଦା ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି | ଏ ଖବର ଶୁଣି ରାଇରଙ୍ଗପୁର,…

ଆଠଗଡ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜ କବିତା ଆସର ଅନୁଷ୍ଠିତ

Udaya_Labanya | February 5, 2023 | 105 views | 0

ଆଠଗଡ(ଉଲ୍ଲାପ୍ର )ଆଠଗଡ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜର କବିତା ଆସର ସ୍ଥାନୀୟ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀ ଇଂରାଜୀ ମିଡ଼ିଅମ ସ୍କୁଲ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି,ଉପସଭାପତି ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପରିଡାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରାଧାନାଥ ରଥ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଇତିହାସ ବିଭାଗ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories