ନିଜପାଇଁ ନିଜେ ଶ୍ରାମ ଦାନ କରି ବାଉଁଶ ନଳା ରେ ଗାଁ କୁ ପାଣି ଆଣି ଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

Udaya_Labanya | June 24, 2022 | 127 views |0 | Breaking News


ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପତନୟକ )ପିଇବା ପାଣି ମୁନ୍ଦିଏ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ କୁ ନେହୁରା ହେଲେ ହେଲେ ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନlଶେଷରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ଅର୍ଥ ସଂଗ୍ରହ କରିବାସହ ଶ୍ରମ ଦାନ କରି ବାଉଁଶ ନଳା କୁ ଜଏଣ୍ଟ କରି ଗାଁ କୁ ପାଣି ଆଣିବାରେ ସଫଳ ହେଇଛନ୍ତି lଯାହାକି ପ୍ରଶାସନ ର ପାରିବା ପଣିଆ ପ୍ରତି ଆଙ୍ଗୁଳି ଉଠିଛି l
ଏଭଳି ଖବର ଅସିଛି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଦାରିଂବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ର ମାଓ ଅଧୁସିତ ଦୁର୍ଗମ ସୋନପୁର ପଂଚାୟତ ର ଛକ ସାହି, ବିନ୍ଧାଣି ସାହି, ପଦାସାହି, ଡୁଗେଟ ମାହା ଆଦି ଅଂଚଳରୁ lସେମାନେ ପ୍ରଶାସନ କୁ ଚାଲେଞ୍ଜ ଦେଇ ଏହା କରିଦେଖାଇଛନ୍ତି lପୂର୍ବରୁ ଗାଁ ରେ ଥିବା ୩ଟି ଯାକ ନଳକୂପ ଅଚଳହୋଇପଡି଼ବାଫଳରେ ଏ ସବୁ ଅଂଚଳ ର ଲୋକେ ମରାମତି ପାଇଁ ବହୁବାର ପ୍ରଶାସନ ନିକଟ ରେ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ lହେଲେ ବାବୁ ମାନେ ଶୁଣିନଥିଲେ lଫଳରେ ପାଣି ପାଇଁ ଗ୍ରାମର ପ୍ରାୟ ୮ 0ପରିବାର ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଥିଲେ lଶେଷରେ ଗ୍ରାମବାସି ଏକଜୁଟହୋଇ ଗାଁ ରେ ଏକ ବଡ଼ ସିମେଣ୍ଟ କୁଣ୍ଡ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ lପରେ ପାହାଡ଼ ଉପରେ ଥିବା ଏକ ଝରଣା ରୁ୨ କିମି ବାଟ ବାଉଁଶ ନଳା କୁ ଜଏଣ୍ଟ କରି କୁଣ୍ଡ ରେ ପକାଇଥିଲେ l କୁଣ୍ଡ ରେ ପାଣି ଜମା ହେବା ପରେ ସେହିପାଣି କୁ ଏବେ ଗ୍ରାମର ସମସ୍ତ ପରିବାର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି lଏହା କରିବାକୁ ଗ୍ରାମର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ଏକ ସପ୍ତାହ ଶ୍ରମ ଦାନ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସି କହିଛନ୍ତି l
ତେଵେ ଏନେଇ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ପଚାରିବାରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ନେଇ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ସେଭଳି କିଛି ଅଭିଯୋଗ ନାହିଁ, ଏବେ ଜାଣିବାପରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି l ତେଵେ ପ୍ରଶାସନ କେବେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟା ସମଧାନକରୁଛି ଦେଖିବା କଥା l

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଜଗଦିଶ ବେହେରାଙ୍କ ପରଲୋକ

Udaya_Labanya | February 5, 2023 | 3 views |0

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବହଳଦା ବ୍ଲକର ବିଂଝୁଆ ଗ୍ରାମର ଜଗଦିଶ ବେହେରାଙ୍କ ସୁଗାର ଓ ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର ଜନିତ ରୋଗରେ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବାରିପଦା ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି | ଏ ଖବର ଶୁଣି ରାଇରଙ୍ଗପୁର,…

ଆଠଗଡ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜ କବିତା ଆସର ଅନୁଷ୍ଠିତ

Udaya_Labanya | February 5, 2023 | 104 views | 0

ଆଠଗଡ(ଉଲ୍ଲାପ୍ର )ଆଠଗଡ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜର କବିତା ଆସର ସ୍ଥାନୀୟ ମହାତ୍ମାଗାନ୍ଧୀ ଇଂରାଜୀ ମିଡ଼ିଅମ ସ୍କୁଲ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି,ଉପସଭାପତି ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପରିଡାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରାଧାନାଥ ରଥ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଇତିହାସ ବିଭାଗ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories