କନ୍ଧମାଳ ରେ ମାଆ ପିତାବାଲୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଜନ୍ତାଳ ଯାତ୍ରା

Udaya_Labanya | September 2, 2022 | 12 views |0 | Breaking News


କନ୍ଧମାଳ,(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମାଆ ପିତାଵାଲୀ ଦେବୀଙ୍କ ଜନ୍ତାଳ ଯାତ୍ରା ମହା ସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି । ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ମାଆଙ୍କର ଏହି ପୂଜା କରୋନା କଟକଣା ପାଇଁ କେବଳ ସୀମିତ ପୂଜକ ଓ ସେବାୟତ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିଲା । ଚଳିତ ବର୍ଷ ମା’ଙ୍କ ଏହି ପୂଜା ଧୂମଧାମରେ କରାଯାଇଛି I ତେବେ ତିଥି ଅନୁସାରେ ଭାଦ୍ରବ ଶୁକ୍ଳ ପକ୍ଷ ପଞ୍ଚମୀ ତିଥି ରେ ଆବାହମାନ କାଳରୁ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ସହର ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଥିବା ମନ୍ଦିର ରେ ପୂଜା ହୋଇ ଆସୁଛନ୍ତି । ମାଆଙ୍କର ଜନ୍ତାଳ ଯାତ୍ରାରେ ହଜାର ହଜାର ଭକ୍ତ ଙ୍କ ସମାଗମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ପୂଜା ଆରମ୍ଭ ରୁ ପ୍ରଥମେ ମାଆଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ସେବକ ବହୁକ ପଦ୍ମ ଲୋଚନ ପ୍ରଧାନ ଓ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ଭୁକ୍ତା ଙ୍କୁ ପାରମ୍ପରିକ ବାଜା ସହ ରତିନୀତି ଅନୁସାରେ ବରଣ କରି ମନ୍ଦିର କୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ପରେ ମନ୍ଦିରରେ ପୁଜା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଥିଲା , ପ୍ରବଳ ଜନସମାଗମ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବ୍ୟାପକ ପୁଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଥିଲା ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ନାବାଳିକାକୁ ଅପହରଣ ଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ: ଯୁବକ…

Udaya_Labanya | December 5, 2022 | 2 views |0

କନ୍ଧମାଳ:(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଥାନା ଅଂଚଳରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିକିଛି। ଜଣେ ୧୭ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ବିବାହର ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ପ୍ରଥମେ ଅପହରଣ ଓ ପରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ୨୧ ବର୍ଷର…

ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ସଚିବ ଲୋକଙ୍କ ସୁବିଧା…

Udaya_Labanya | December 5, 2022 | 2 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ‌ଚକାପାଦ‌ ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେହେରା ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ର ‌ଲଣ୍ଡାପାଜୁ‌ ଗାଁ ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ ର ସଚିବ ‌ ଶ୍ରୀମତୀ ‌ଅନୁଶିଳା ରୟଶନିବାର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଚକାପାଦ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେହେରାଗାଁ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories