ପୋଷଣ ମାସ ପାଳନ-୨୦୨୨ ଅବସରରେ କୋଷାଗୁମୁଡ଼ା ଠାରେ ମିଲେଟ୍ସ ମିଶନର ଖାଦ୍ୟ ମେଳା ଓ ସଚେତନତା ଶିବିର

Udaya_Labanya | September 19, 2022 | 239 views |1 | Breaking News


ନବରଙ୍ଗପୁର( ବସନ୍ତ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ) : ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା କୋଷାଗୁମୁଡା ବ୍ଲକର ସମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜାତୀୟ ପୋଷଣ ଦିବସ ଅବସରରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଓଡିଶା ମିଲ୍ଲେଟ୍ସ ମିଶନ ଏବଂ ଆତ୍ମା ସହାୟତାରେ ଅଗ୍ରଣୀ ସେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ‘ଆର.ସି.ଡି.ସି’ ଦ୍ଵାରା ଖାଦ୍ୟ ମେଳା ଓ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । କୋଷାଗୁମୁଡ଼ା ବ୍ଲକର ୨୬ ଗୋଟି ପଞ୍ଚାଯତର ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ,ସୁପରଭାଇଜର ଓ ସ୍ଵଯଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ୧୬ ଓ ୧୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଦୁଇ ଦିନି ଧରି ପୋଷଣ ମାସ ପାଳନ ସହ ମାଣ୍ଡିଆ ଜାତୀୟ ଖାଦ୍ୟ ମେଳା ପ୍ରଦଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଯାଇଅଛି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଆୟୋଜତ କର୍ମଶାଳା ବୈଠକରେ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟକୃଷି ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ଜି. ଭେଙ୍କଟ ରେଡ୍ଡୀ ସଭାରେ ଅତିଥି ଭାବରେ ଓ ଅନ୍ୟ ଅତିଥିମାନେ

କୋଷାଗୁମୁଡା ବ୍ଲକ କୃଷି ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ଦୁର୍ଯୋଧନ ଜାନୀ ,ସହକାରୀ କୃଷି ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ଲୋପମୁଦ୍ରା ସାହୁ କୋଷାଗୁମୁଡା ବ୍ଲକ ର ସମନ୍ନୀତ ଶିଶୁବିକାଶ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ଯମୁନା ଭତ୍ରା , କୋଷାଗୁମୁଡା ବ୍ଲକ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ବେହେରା,ମତ୍ସୟ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ଗିରିଜା ଶଙ୍କର ପଟ୍ଟନାୟକ , ଓଡିଶା ମିଲ୍ଲେଟ୍ସ ମିଶନ ର ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ଶ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ କନ୍ଦପାନ ଓ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ଶ୍ରୀ ବି.ରାଜେଶ୍ଵର ରେଡ୍ଡୀ ପୋଷଣ ମାସ ପାଳନର ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟ ଓ ମାଣ୍ଡିଆ ଖାଦ୍ୟର ଗୁରୁତ୍ଵ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ଆଲୋଚନା ଓ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ମିଲଟ ମିଶନ ପ୍ରକଳ୍ପର ବ୍ଲକ ସଂଯୋଜକ ଶ୍ରୀ କୈଲାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ପୋଷଣ ମାସ

ପାଳନର ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟ ଉପରେ କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ପୋଷଣ ମାସ ପାଳନ ଶିଶୁମାନଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ ସହିତ ମ।ଣ୍ଡିଆ ଖାଦ୍ୟର ଉପଦେୟତା ଉପରେ ଶିଶୁବିକାଶ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀମତୀ ଯମୁନା ଭତ୍ରା ଆଲୋକ ପାତ କରିଥିଲେ , ମୁଖ୍ୟକୃଷି ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ଜି. ଭେଙ୍କଟ ରେଡ୍ଡୀ ମାଣ୍ଡିଆ ,ଅନ୍ୟାନ କ୍ଷୁଦ୍ର ଶସ୍ୟ ଲଗାଇବା ପ୍ରଣାଳୀ ଓ କୃଷକ ଓଡ଼ିଶା ପଞ୍ଜୀକରଣ ,ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ ପଞ୍ଜୀକରଣ ବିଷୟରେ ଆଲୋକ ପାତ କରିଥିଲେ, ବ୍ଲକ କୃଷି ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ଦୁର୍ଯୋଧନ ଜାନୀ କ୍ଷୁଦ୍ରଶସ୍ୟ ର ବହୁଳ ବ୍ୟବହାର ଓ ଚାଷ ସମନ୍ଧରେ କହିଥିଲେ ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ଶ୍ରୀ ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ କନ୍ଦପାନ ମିଲେଟସ ମିଶନ ସ୍କୀମ ବିଷୟରେ ଏହି କାର୍ଯକ୍ରମରେ ସ୍ଵଯଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ଭୂମିକା ଓ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଥିବା ସରକାର ଙ୍କ ଯୋଜନାକୁ ଠିକ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ । ଏହି ଖାଦ୍ୟ ମେଳାକୁ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟକୃଷି ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ଜି. ଭେଙ୍କଟ ରେଡ୍ଡୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ଗହଣରେ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ପରେପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଖାଦ୍ୟ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇ ଥିଲା । ଏହି କାଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଜନସାଧାରଣ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ବ୍ଲକ ସଂଯୋଜକ ଶ୍ରୀ କୈଳାସ ମହାପାତ୍ର ସ୍ବାଗତ ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ ଓ ସ୍ନେହଞ୍ଜଳୀ ସ୍ୱାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଡ୍ୟୁସର ଗ୍ରୁପର ସିଇଓ ଶ୍ରୀ ବୁଲୁ ଲେଙ୍କା ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଟୀର ସଦସ୍ୟମାନେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲ ।

Share this

Related Posts

ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ହାଟପିଣ୍ଡିରେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଗୋବର ଓ…

Udaya_Labanya | March 22, 2023 | 4 views |0

ବାଲିଗୁଡା:(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ଥିତ ହାଟପଦା ସ୍ଥଳରେ ସୋମବାର ଦିନ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କୁଡ଼ କୁଡ଼ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା lସୋମବାର ଦିନ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ଥିବା…

ଦୁଇ ମୋଟର ସାଇକେଲ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଜଣେ…

Udaya_Labanya | March 22, 2023 | 5 views | 0

ବାଲିଗୁଡ଼ା:(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁମୁଡ଼ିବନ୍ଧ ଥାନାର ଜାଲେଶପଟ୍ଟା ନିକଟରେ ଦୁଇଟି ମୋଟରସାଇକେଲ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କାହେବା ଫଳରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଘଟଣା…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories