କାଲିଗାଡୁ ହିଲ ଟପ ରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଉପରେ କଲେ ଫୋକସ

Udaya_Labanya | October 13, 2022 | 15 views |0 | Breaking News


ଫୁଲବାଣୀ(ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )
କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାପାଳ ଆଶିଷ ଈଶ୍ୱର ପାଟିଲ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଭାବେ ଦାଇତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ମାସ ଦୁଇଟାବି ନ ପୂରୁଣୁ ଜିଲାରେ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଗମନାଗମନ, ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ର ବିକାଶ ଉପରେ ଯଥେଷ୍ଟ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ମାନ ହାତକୁ ନେଉଛନ୍ତି l
ଗତ କାଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପାଟିଲ ହଟାତ ଜି. ଉଦୟଗିରି ଗସ୍ତ ରେ ଯାଇ ମଲ୍ଲିକ ପୋଡି ପଂଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଲି ଗାଡ଼ୁ ହିଲ ଟପ କୁ ଯାଇ କିଛିସମୟ ବୁଲାବୁଲି କରିବା ସହ ଏହାକୁ ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ର ର ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ l ସେଥିପାଇଁ ଏଠାକୁପର୍ଯ୍ୟଟକ ମାନେ ସୁବିଧାରେ ଆସିବା ପାଇଁ ରାସ୍ତା, ପାନୀୟ ଜଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ହିଲ ଟପ ରେ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବେରିକେଟ ନିର୍ମାଣ, ବସିବା ପାଇଁ ବେଞ୍ଚ,ସୋଲାର ଆଲୋକ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ପାର୍କିଙ୍ଗ, ଆଦି ଅତିଶୀଘ୍ର ନିର୍ମାଣ କରି ବା କୁ ବିଡ଼ିଓ ଓ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶଦେଇଥିଲେ l
ଏସବୁ ନିର୍ମାଣ ହେଲେ ଆଗକୁ ଜିଲ୍ଲା ଓ ରାଜ୍ୟବାହାର ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆସିବେ ଓ ଜିଲ୍ଲା ରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଶିଳ୍ପ ର ବିକାଶ ସଂଭଵ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପାଟିଲ l ଏଥି ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ପାଳ ଡା. ଵୃନ୍ଦା ଡ଼ି ମଧ୍ୟ ହିଲ ଟପ କୁ ଯାଇ ଏହାର ଭିତ୍ତି ଭୂମି ର ବିକାଶ ପାଇଁ ବିଡ଼ିଓ ଓ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦୁରଦୃଷ୍ଟି ର ଅଭାବ, ଅନାଗ୍ରହ ଯୋଗୁଁ ଆଖି ଦୃଶିଆ କାର୍ଯ୍ୟ କିଛି ହୋଇପାରିନଥିଲା l
ପ୍ରଚାରପ୍ରସାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ଲକ ପକ୍ଷରୁ ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ଦିଆଯାଇନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି l
ବର୍ତମାନ ଜିଲାପାଳ ଙ୍କ ଆନ୍ତରିକତା, ଆଗ୍ରହ ଥିବା ଫଳରେଏହା ସଂଭଵ ହେବ ନିଶ୍ଚୟ ବୋଲି ସାଧାରଣ ରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି l

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା

Udaya_Labanya | December 3, 2022 | 4 views |0

ଫୁଲବାଣୀ(ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଫୁଲବାଣୀ ର ଏଜ ଓ ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ, ଗଣିତଓ ପରିବେଶ ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ପ୍ରମୋଦ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ…

ଫୁଲବାଣୀ ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ଦିବସ

Udaya_Labanya | December 3, 2022 | 5 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଶନିବାର ଫୁଲବାଣୀ ର ଏଜେଓ ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୁ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ରଞ୍ଜନ କୁମାର କହଁର ଉଦଘାଟନ କରିଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories