ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ଟାବଲେଟ୍,ଶିକ୍ଷା ଉପକରଣ ବଣ୍ଟନ

Udaya_Labanya | October 30, 2022 | 12 views |0 | Breaking News

ଫୁଲବାଣୀ (ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ଟାବଲେଟ୍,ଶିକ୍ଷା ଉପକରଣ ବଣ୍ଟନସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )
ନୀତି ଆୟୋଗ,Byju’s ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ କନ୍ଧମାଳ ଙ୍କ ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ବା ଇଯୁସର କ୍ୟାରିଅର୍ ପ୍ଲସ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଫୁଲବାଣୀର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଆଶିଷ ଇଶ୍ୱର ପାଟିଲଙ୍କ ଜିଲ୍ଲାର ମନୋନୀତ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ଟାବଲେଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ l ଏହି ଅବସରରେ ଶିକ୍ଷଣ ଉପକରଣ ଅଭାବ କଦାପି ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରେ ନାହିଁ। ଯେତେବେଳେ କିଛି କରିବାକୁ ମନରେ ଏକ ଦୃଢ଼ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଶକ୍ତି ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ଥାଏ, ମାଧ୍ୟମଗୁଡ଼ିକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ କିଛି ରୂପରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୁଏ l ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କଲେକ୍ଟର ଶ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନିଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏ ଆଇ ଆଇ ଏମ ଏସ ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ନି ଆଇ ଏସ ଇ ଆର ପରି ଡାକ୍ତରୀ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। ଶ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନିରନ୍ତର ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ l ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ଷଡଙ୍ଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୀବନରେ ଅଗ୍ରଗତି ପାଇଁ ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି କହିବା ସହ ନୀତି ଆୟୋଗ ଦ୍ଵାରା ଘୋଷିତ ଆକାଂକ୍ଷା ଜିଲ୍ଲା ଆଧାର କରି ବିୱାଇଯେୟୁଏସ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ କ୍ୟାରିୟର ପ୍ଲସ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଧୀନରେ ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କରେ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର 31 ଜଣ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଟାବଲେଟ୍, ଇୟରଫୋନ୍ ଏବଂ ପୁରସ୍କାର ଭାବରେ ଏକ ପୁସ୍ତକ ସେଟ ଦିଆଯାଉଛି l ଆଜି 24 ନିଟ୍ ଜଣ ଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା l ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରମୋଦ ଷଡଙ୍ଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନରେ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ଏକ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରୁଛି। ଦୁଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଡାକ୍ତରୀ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ମାଗଣା ଅନ୍ଲାଇନ୍ କୋଚିଂ ଦିଆଯିବ l ଜିଲ୍ଲା ବିଜ୍ଞାନ ସୁପରଭାଇଜର ଅଶୋକ ପାତ୍ର ଜିଲ୍ଲା ସଂଯୋଜକ ନୀତି ଆୟୋଗ ବିୱାଇଯେୟୁଏସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅଧିକାରୀ ଦୀପକ ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ପିଲାମାନେ ସବୁ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ସ୍ମାର୍ଟ ସ୍ମାର୍ଟ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ କହିଥିଲେ lଜିଲ୍ଲାରେ ଏ ଯେ ଓ ହାଇସ୍କୁଲ, ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଲୟ ଏବଂ ଓ ଏ ଭି ଜଲେସପାଟାରେ ତିନୋଟି ଶିକ୍ଷଣ କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଠାରେ ଛାତ୍ରମାନେ ନିଜ ଟାବଲେଟ ନେଇ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ବିନା ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ କରିପାରିବେବୋଲି କହିଥିଲେ l

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା

Udaya_Labanya | December 3, 2022 | 4 views |0

ଫୁଲବାଣୀ(ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଫୁଲବାଣୀ ର ଏଜ ଓ ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ, ଗଣିତଓ ପରିବେଶ ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ପ୍ରମୋଦ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ…

ଫୁଲବାଣୀ ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ଦିବସ

Udaya_Labanya | December 3, 2022 | 5 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଶନିବାର ଫୁଲବାଣୀ ର ଏଜେଓ ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୁ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ରଞ୍ଜନ କୁମାର କହଁର ଉଦଘାଟନ କରିଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories