ପାଣି ସମସ୍ୟା ଦୂର କଲା ମନରେଗା ଯୋଜନା ରେ ଅମୃତ ସରୋବର

Udaya_Labanya | November 11, 2022 | 16 views |0 | Breaking News


ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )
ଦିନ ଥିଲା ପାଣି ଗରା ଏ ପାଇଁ ମାଇଲ ମାଇଲ ବାଟ ଯିବାକୁ ପଡୁଥିଲା ବଂଧଗଡ଼ ପଂଚାୟତ ର ତୀରା ମାହା ଲୋକଙ୍କୁ lସୁବିଧା ଅସୁବିଧାରେ ଗାଧେଇବା କିମ୍ବା ଲୁଗାସଫା,ପାଇଁ ପୋଖରୀ ଟିଏ ନଥିଲା lଲୋକେ ନାହିଁନଥିବା ଅସୁବିଧା ର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିଲେ l
ଖରା ଦିନେ କୂଅ ଶୁଖିଗଲେ କି ନଳ କୂଅ ଅଚଳ ହୋଇଗଲେ କଥା ସରିଗଲା lପୋଖୋରୀଟେ ଗାଁ ରେ ଖୋଲିଦେବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବିଡ଼ିଓ ଙ୍କ ପାଖରେ ତିରା ମାହା ଲୋକେ ଦାବୀ କରିଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରୁନଥିଲା l
ହେଲେ ଏବେ କିନ୍ତୁ ଗାଁ ଲୋକେ ଭାରି ଖୁସି lଗାଁ ରେ ଏବେ ପୋଖରୀ ଖୋଳା ହେଲା lସେ ପୁଣି ଯାହିତାହି ପୋଖରୀ ନୁହେଁ ସୁନ୍ଦର ପୋଖରୀ ଦେଖିଲେ ଯେ କେହିବି ଛିଡା ହୋଇଯିବ ମୁହୂର୍ତ୍ତେ ପାଇଁ l ଏ ସବୁ ସଂଭଵ ହୋଇଛି ବିଡ଼ିଓ ରଶ୍ମିରଂଜନ ମହନ୍ତ ଙ୍କ ପାଇଁ l
ଗ୍ରାମବାସି ମଧ୍ୟବିଡ଼ିଓ ମହନ୍ତ ଙ୍କୁ ଭୁରି ଭୁରି ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି l
ଯେତେବେଳେ ଗ୍ରାମବାସି ପୋଖରୀଟେ ନିର୍ମାଣ କରିଦେବା ପାଇଁ ବିଡ଼ିଓ ଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଁଚିଲେ ସେ ଅତିଶୀଘ୍ର ପୋଖରୀ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ ଆଉ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରକ୍ଷା କରି ମନରେଗା ଯୋଜନା ରେ ପ୍ରାୟ ୯ ଲକ୍ଷ ୫0ହଜାର ଟଙ୍କାଖର୍ଚ୍ଚ କରି ସୁନ୍ଦର, ଆକର୍ଷଣୀୟ ପୋଖରୀ ନିର୍ମାଣ କରିଦେଇଥିଲେ l
ପୋଖରୀ ଚାରି ପାଖେ ସୁନ୍ଦର ଲୁହା ବାଡ଼ ମଧ୍ୟ ରହିଛି lତଳକୁ ଯିବା ପାଇଁ କେତକ ସ୍ଥାନ ରେ ପାହାଚ ରହିଛି l
ଚତୁର୍ପାର୍ଶ୍ୱ ରେ ରଙ୍ଗ ବେରଂଗ ଫୁଲ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କରାଯାଇଛି ଯାହାକି ସମସ୍ତ ଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରୁଛି l ନିକଟରେ ଜିଲାପାଳ, ଡ଼ାଇରେକ୍ଟର ସ୍ପେଶାଲ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଆଇ ଏ ଏସ ଅରିନ୍ଦମ ଡାକୁଆ ଜିଲ୍ଲା ଗସ୍ତ ରେ ଆସି ଏହି ପୋଖରୀ ବୁଲିଦେଖି ସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିବାସହ ଗ୍ରାମ ର ଯୁବକ ସଙ୍ଘ ଓ ନାରୀସଂଘ ଏହାକୁ ସଫା ସୁତୁରା ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ l

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା

Udaya_Labanya | December 3, 2022 | 4 views |0

ଫୁଲବାଣୀ(ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଫୁଲବାଣୀ ର ଏଜ ଓ ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ, ଗଣିତଓ ପରିବେଶ ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ପ୍ରମୋଦ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ…

ଫୁଲବାଣୀ ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ଦିବସ

Udaya_Labanya | December 3, 2022 | 5 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଶନିବାର ଫୁଲବାଣୀ ର ଏଜେଓ ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୁ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ରଞ୍ଜନ କୁମାର କହଁର ଉଦଘାଟନ କରିଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories