ବିଶ୍ୱ ମାଛ ଚାଷ ଦିବସ ପାଳିତ

Udaya_Labanya | November 21, 2022 | 16 views |1 | Breaking News


ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )
ଫୁଲବାଣୀ ଆଈ ଟି ଡି ଏ କନଫରେନ୍ସ ହଲ୍ଲ ରେ ବିଶ୍ୱ ମସ୍ଚ୍ୟ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି! କନ୍ଧମାଳ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପାଳ ବସନ୍ତ କୁମାର ସାହୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ କହିଲେ ଚାରି ବର୍ଷ ତଳେ ବୌଦ୍ଧ, ଭଞ୍ଜନଗର, ଓ ବାଲୁଗାଁ ରୁ ଜିଲ୍ଲା କୁ ମାଛ ଆସୁଥିଲା! ଏବେ ମାଛ ଜିଲାରେ ଉତ୍ପାଦନ ହେଉଛି l ମହିଳା ଏସ ଏଚ ଜି ଗୁଡିକ ଏବେ ମାଛ ଚାଷ କରି ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ ହୋଇ ଛନ୍ତି! ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ସବସିଡି ଦେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ସାହୁ କହିଥିଲେ !ଜିଲାରେ ଏବେ ୧୭୫ ଟି ପୋଖରୀରେ ମାଛ ଚାଷ କରାଯାଉଛି!
ଏହି ଅବସରରେ କ. ନୂଆଗାଁ ର ସିର୍ତିଗୁଡା, ବିଶିପଡା, ଏସ ଏଚ ଜି କୁ ମାଛ ଚାଷ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଗତୀ ପାଇଁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା! ଚକାପାଦର ଏକ ଘରୋଇ ଯୁବ ଉଦ୍ୟାଗୀ ମାଛ ଚାଷୀ ଦେବାଶିଷ ପ୍ରିୟଦର୍ଶନ ସାହୁ ଙ୍କୁ ବା୍ୟୋ ଫ୍ଲକ ପ୍ରଣାଳୀରେ ମାଛ ଚାଷ କରଥିବାରୁ ଉଭୟ ଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା l
ମତ୍ସ୍ୟ ଚାଷୀ ଙ୍କ ପାଇଁ ଥିବା ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ
ଜିଲ୍ଲା ମତ୍ସ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଫିସର ପ୍ରଫୁଲ କହଁର ବୁଝାଇଥିଲେ l

Share this

Related Posts

ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ହାଟପିଣ୍ଡିରେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଗୋବର ଓ…

Udaya_Labanya | March 22, 2023 | 4 views |0

ବାଲିଗୁଡା:(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ଥିତ ହାଟପଦା ସ୍ଥଳରେ ସୋମବାର ଦିନ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କୁଡ଼ କୁଡ଼ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା lସୋମବାର ଦିନ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ଥିବା…

ଦୁଇ ମୋଟର ସାଇକେଲ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଜଣେ…

Udaya_Labanya | March 22, 2023 | 5 views | 0

ବାଲିଗୁଡ଼ା:(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁମୁଡ଼ିବନ୍ଧ ଥାନାର ଜାଲେଶପଟ୍ଟା ନିକଟରେ ଦୁଇଟି ମୋଟରସାଇକେଲ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କାହେବା ଫଳରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଘଟଣା…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories