ବିଶ୍ୱ ମାଛ ଚାଷ ଦିବସ ପାଳିତ

Udaya_Labanya | November 21, 2022 | 11 views |1 | Breaking News


ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )
ଫୁଲବାଣୀ ଆଈ ଟି ଡି ଏ କନଫରେନ୍ସ ହଲ୍ଲ ରେ ବିଶ୍ୱ ମସ୍ଚ୍ୟ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି! କନ୍ଧମାଳ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପାଳ ବସନ୍ତ କୁମାର ସାହୁ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ କହିଲେ ଚାରି ବର୍ଷ ତଳେ ବୌଦ୍ଧ, ଭଞ୍ଜନଗର, ଓ ବାଲୁଗାଁ ରୁ ଜିଲ୍ଲା କୁ ମାଛ ଆସୁଥିଲା! ଏବେ ମାଛ ଜିଲାରେ ଉତ୍ପାଦନ ହେଉଛି l ମହିଳା ଏସ ଏଚ ଜି ଗୁଡିକ ଏବେ ମାଛ ଚାଷ କରି ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ ହୋଇ ଛନ୍ତି! ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ସବସିଡି ଦେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ସାହୁ କହିଥିଲେ !ଜିଲାରେ ଏବେ ୧୭୫ ଟି ପୋଖରୀରେ ମାଛ ଚାଷ କରାଯାଉଛି!
ଏହି ଅବସରରେ କ. ନୂଆଗାଁ ର ସିର୍ତିଗୁଡା, ବିଶିପଡା, ଏସ ଏଚ ଜି କୁ ମାଛ ଚାଷ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଗତୀ ପାଇଁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା! ଚକାପାଦର ଏକ ଘରୋଇ ଯୁବ ଉଦ୍ୟାଗୀ ମାଛ ଚାଷୀ ଦେବାଶିଷ ପ୍ରିୟଦର୍ଶନ ସାହୁ ଙ୍କୁ ବା୍ୟୋ ଫ୍ଲକ ପ୍ରଣାଳୀରେ ମାଛ ଚାଷ କରଥିବାରୁ ଉଭୟ ଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା l
ମତ୍ସ୍ୟ ଚାଷୀ ଙ୍କ ପାଇଁ ଥିବା ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ
ଜିଲ୍ଲା ମତ୍ସ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଫିସର ପ୍ରଫୁଲ କହଁର ବୁଝାଇଥିଲେ l

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ମେଳା

Udaya_Labanya | December 3, 2022 | 4 views |0

ଫୁଲବାଣୀ(ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଫୁଲବାଣୀ ର ଏଜ ଓ ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ, ଗଣିତଓ ପରିବେଶ ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ପ୍ରମୋଦ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ…

ଫୁଲବାଣୀ ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ଦିବସ

Udaya_Labanya | December 3, 2022 | 5 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )ଶନିବାର ଫୁଲବାଣୀ ର ଏଜେଓ ହାଇ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଥିଲା lଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୁ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ରଞ୍ଜନ କୁମାର କହଁର ଉଦଘାଟନ କରିଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories