କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଉନ୍ନତି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ

Udaya_Labanya | January 20, 2023 | 9 views |0 | Uncategorized


କନ୍ଧମାଳ,(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରୋଦନ ମଲିକ ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ନଳୀନି କହଁର ଭୁବନେଶ୍ୱର ଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ଉପଦେଷ୍ଟା ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ବୈଠକରେ ଯୋଗଥିଲେ। କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାର ଯେପରି ଆଦିବାସୀ ମାନଙ୍କର କଳା , ସଂସ୍କୃତି , ପରମ୍ପରା କିଭଳି ଭାବେ ବିକାଶ ହୋଇପାରିବ ସେ ଉପରେ ମତ ରଖିବା ସହିତ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ଅର୍ଥ କିପରି ପ୍ରତି ଆଦିବାସୀ ମାନଙ୍କର ବିକାଶ ପାଇଁ ସୁବିନିଯୋଗ ହୋଇ ପାରିବ ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ୯ଟି ଜିଲାର ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ , ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସମସ୍ତ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ମାନେ ୫-ଟି ସଚିବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାକ୍ଷାତ କରି ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

Share this
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Related Posts

କନ୍ଧମାଳ ମହୋତ୍ସବ ୨ 0୨ ୩ ପାଇଁ…

Udaya_Labanya | January 25, 2023 | 21 views |0

ଫୁଲବାଣୀ(ସୁନୀ ଲପଟନାୟକ )କନ୍ଧମାଳ ମହୋତ୍ସବ ଓ ପଲ୍ଲିଶ୍ରୀ ମେଳା ୨ 0୨ ୩ ପାଇଁ ବୁଧବାରସ୍ଥାନୀୟ ନାରାୟଣୀ ମନ୍ଦିର ରୁ ଏକ ମଶାଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଆଶିଷ ଈଶ୍ୱର ପାଟିଲ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ…

1983 ବ୍ୟାଚର 24 ତମ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ…

Udaya_Labanya | January 8, 2023 | 452 views | 0

ଆଠଗଡ (ଉଲ୍ଲାପ୍ର )ନୂଆଗଡ ମୁଣ୍ଡିଆ ଠାରେ ବିଶ୍ୱନାଥ ବିଦ୍ୟାପୀଠର 1983 ଜୁନିୟର ବ୍ୟାଚ ର 24 ତମ ବନ୍ଧୁମିଳନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି,ସଭାପତି ଲଲାଟେନ୍ଦୁ ସେନାପତିଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକ ରେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀ ମାସ ଦ୍ୱିତୀୟ ରବିବାର ବିଶ୍ୱନାଥ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories