ଫୁଲବାଣୀ ଜଙ୍ଗଲ ଜଳୁଛି,
ଲିଭିବାର ନାଁ ନେଉନି

Udaya_Labanya | March 6, 2023 | 53 views |0 | Breaking News , District , Headlines


ଫୁଲବାଣୀ(ସୁନୀଲ ପଟନାୟକ )
ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ର ବ୍ୟାପକ ସଚେତନତା ସତ୍ୱେ ଫୁଲବାଣୀ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ ଫୁଲବାଣୀ ସହର ନିକଟ ପକନା ଗାଁ, ଓ ଆଖ ପାଖ ଆଦି ଜଙ୍ଗଲ ହୁତ ହୁତ ହୋଇ ଜଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁମିଳିଛି l
ଏସବୁ ଅଂଚଳ ରେ ଜଙ୍ଗଲ ରୀତିମତ ଜଳୁଥିବାଫଳରେ ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ ନଷ୍ଟ ହେବାସହ ବନ୍ୟ ଜନ୍ତୁ ମାନେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇପଡୁଛନ୍ତି l ଏବେ କେନ୍ଦୁପତ୍ର, ମହୁଲ ସଂଗ୍ରହ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଶୁଖିଲା ପତ୍ର ରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଉଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲ ନଷ୍ଟ ହେଉଥିବା ବିଭାଗ କହୁଛି l ଏବେ ସଚେତନତା ରଥ ବି ଗାଁ କୁ ଗାଁ ବୁଲି ସଚେତନ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି l ପଥ ପ୍ରାନ୍ତ ନାଟକ ବି ଜଙ୍ଗଲବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଉଛି l ତେବେ ଏ ସବୁର ମାନେ କିଛି ରହୁନି l


ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗଡ଼ି ଏଫଓ ଓ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଏଥିପ୍ରତି ସତର୍କଦୃଷ୍ଟିଦେଵାସହ ପେଟ୍ରୋଲିଙ୍ଗକୁ କଡ଼ାକଡିକରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସାଧାରଣ ରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି l

Share this

Related Posts

ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ହାଟପିଣ୍ଡିରେ କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଗୋବର ଓ…

Udaya_Labanya | March 22, 2023 | 4 views |0

ବାଲିଗୁଡା:(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ):କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ଥିତ ହାଟପଦା ସ୍ଥଳରେ ସୋମବାର ଦିନ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କୁଡ଼ କୁଡ଼ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା lସୋମବାର ଦିନ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ଥିବା…

ଦୁଇ ମୋଟର ସାଇକେଲ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଜଣେ…

Udaya_Labanya | March 22, 2023 | 5 views | 0

ବାଲିଗୁଡ଼ା:(ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁମୁଡ଼ିବନ୍ଧ ଥାନାର ଜାଲେଶପଟ୍ଟା ନିକଟରେ ଦୁଇଟି ମୋଟରସାଇକେଲ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କାହେବା ଫଳରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଘଟଣା…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories