ସପ୍ତାହେ ହେଲା ହାତୀ ଆତଙ୍କ ରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

Udaya_Labanya | June 21, 2023 | 18 views |0 | Breaking News , District


ଫୁଲବାଣୀ ( ଉଲ୍ଲାପ୍ର )
କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ଜି. ଉଦୟଗିରି ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ରେଞ୍ଜ ଅନ୍ତର୍ଗତ କଳିଙ୍ଗା ଅଂଚଳରେ ଗତ ସପ୍ତାହେ ହେଲା ହାତୀ ପଲ ଆତଙ୍କ ଚଳାଇଛନ୍ତି lଫଳରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି l
ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଘୁମଷର ଡିଭିଜନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରମ୍ଭା ଅଂଚଳ ରୁ ପ୍ରାୟ ସତର ଟି କିଆ ହାତୀପଲ ଏହି ଅଂଚଳ କୁ ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ୱେଷଣ ରେ ଚାଲି ଆସିଥିବା କୁହାଯାଉଛି lଫଳରେ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି l
ହାତୀପଲ ସୁଜେଲି, ନନ୍ଦଗିରି, କୁରମୁଙ୍ଗିଆ କଳିଙ୍ଗା ଆଦି ଅଂଚଳ ରେ ବୁଲି ଉତ୍ପାତ କରୁଛନ୍ତିl ଖବରପାଇ ବନବିଭାଗ ରେଞ୍ଜର ଓ କର୍ମଚାରୀ ହାତୀପଲ ଘଉଡାଇବା ଲାଗି ଅକ୍ଲାନ୍ତ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲେ ବି ଘଉଡାଇପାରିନାହାନ୍ତି l ତେବେ ହାତୀପଲ ଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ସତର୍କ ନଜର ରଖାଯିବା ସହ ଯେଉଁ ଜଙ୍ଗଲ ଦେଈ ବିଦ୍ୟୁତ ଲାଇନ ଯାଉଛି ସେହି ଅଂଚଳ ବିଦ୍ୟୁତ ବିଛିନକରାଯାଇ ହାତୀ ଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ରେଞ୍ଜର କହିଛନ୍ତି l ତେବେ ହାତୀପଲ ଅତିଶୀଘ୍ର ଅନ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲ ଅଂଚଳ କୁ ଚାଲିଯିବେ ବୋଲି ରେଂଜେର କହିଛନ୍ତି l

Share this

Related Posts

ଦାବି ପୂରଣ ନେଇ ପାଚିକା ସଂଘ ର୍…

Udaya_Labanya | September 27, 2023 | 4 views |0

ଫୁଲବାଣୀ - (ସୁନୀଲ ପଟ୍ଟନାୟକ)ସରକାର ପାଚିକା ଓ ସହାୟିକା ମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ୍ ସମୟରେ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପ୍ରତାରଣା କରୁଥିବା ରୁ ପାଚିକା ସଂଘ ପକ୍ଷ୍ୟରୁ ଫୁଲବାଣୀ ଠାରେ ବିଭିନ୍ନ୍ ଦାବି ପୂରଣ ନେଇ ରାଲି…

କନକ କୁମାର ମାଝୀ ନୂତନ ଟାଉନ୍ ଥାନା…

Udaya_Labanya | September 27, 2023 | 9 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟ୍ଟନାୟକ)କନକ କୁମାର ମାଝୀ ଫୁଲବାଣୀ ଟାଉନ୍ ଥାନା ର୍ ନୂତନ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ଵ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି l ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ୍ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ମାଝୀ ଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ୍ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା lଗୃହ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories