କୋଟଗଡ଼ ବନାଞ୍ଚଳ ରେ ବନ ମହୋତ୍ସବ

Udaya_Labanya | July 3, 2023 | 28 views |0 | Breaking News , District


ଫୁଲବାଣୀ( ଉଲ୍ଲାପ୍ର )
ବାଲିଗୁଡା ବନ ଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ କୋଟଗଡ଼ ବନାଞ୍ଚଳ ର ଲାସେରୀ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଖାରିନାଳ ବିଲେଇପୂଜା ଜଙ୍ଗଲ ରେ କୋଟଗଡ଼ ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବନମହୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି | ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ କୋଟଗଡ଼ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ରମାକାନ୍ତ କହଁର ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ l
ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋଟଗଡ଼ ପ୍ରଥମଶ୍ରେଣୀ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ ବିଚାରପତି ଅନୁରାଗ ଦେହୁରୀ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିରୂପେ ଯୋଗ ଦେଇ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ର ସୁରକ୍ଷା କରିବା ସମସ୍ତ ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ, ଏଣୁ ସମସ୍ତେ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କରିବା ଲାଗି ଆହ୍ୱାନ ଦେଈ ଥିଲେ |ତାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରଣ, କଳାକାର ସଙ୍ଘ ଓ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନେ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା କରି ବିଲେଇପୂଜା ଜଙ୍ଗଲକୁ ପାଛୋଟି ନେଇଥିଲେ |ସେଠାରେ ଶ୍ରୀ ଦେହୁରୀ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ବଳନ ସହ ପୂଜା କରି ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କରିଥିଲେ |ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି,ଓକିଲ ଲମ୍ବୋଦର ପଣ୍ଡା, ସ୍ବୟଂ ସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀ ମହିଳା, ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ,କଳାକାର ସଙ୍ଘ ଜନସାଧାରଣ ଓ ବନ କର୍ମଚାରୀ ସମେତ ଏକାଧିକ ବୃକ୍ଷପ୍ରେମୀ ‘ଶିଶୁଟିଏ ବୃକ୍ଷଟିଏ “ନାରାଦେଇ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଜାତିର ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରିଥିଲେ |ଏହିକାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜରିଆରେ କୋଟଗଡ଼ କୁ କିପରି ସବୁଜିମା ରେ ପରିଣତ କରାଯାଇ ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ ରୁ ରୋକାଯାଇ ଭବିଷ୍ୟତ ପିଢ଼ି କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯିବ ସେ ସମ୍ପର୍କ ରେ ଜନସାଧାରଣ ଙ୍କୁ ସଚେତନତା ର ବାର୍ତାଦିଆଯାଇଥିଲା |ଏହାସହ କୋଟଗଡ଼ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଏକ ବୃକ୍ଷ ଚାରା ବଣ୍ଟନ ଷ୍ଟଲ ର ଉଦଘାଟନ କରାଯାଇ ଜନସାଧାରଣ ଙ୍କୁ ସଚେତନତା କରିବା ସହ ମାତ୍ର ଟଙ୍କାଟିଏ ରେ ମନ ମୁତାବକ ବୃକ୍ଷଟିଏ ଦିଆଯାଉଛି |

Share this

Related Posts

ଦାବି ପୂରଣ ନେଇ ପାଚିକା ସଂଘ ର୍…

Udaya_Labanya | September 27, 2023 | 4 views |0

ଫୁଲବାଣୀ - (ସୁନୀଲ ପଟ୍ଟନାୟକ)ସରକାର ପାଚିକା ଓ ସହାୟିକା ମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ୍ ସମୟରେ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପ୍ରତାରଣା କରୁଥିବା ରୁ ପାଚିକା ସଂଘ ପକ୍ଷ୍ୟରୁ ଫୁଲବାଣୀ ଠାରେ ବିଭିନ୍ନ୍ ଦାବି ପୂରଣ ନେଇ ରାଲି…

କନକ କୁମାର ମାଝୀ ନୂତନ ଟାଉନ୍ ଥାନା…

Udaya_Labanya | September 27, 2023 | 9 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟ୍ଟନାୟକ)କନକ କୁମାର ମାଝୀ ଫୁଲବାଣୀ ଟାଉନ୍ ଥାନା ର୍ ନୂତନ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ଵ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି l ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ୍ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ମାଝୀ ଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ୍ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା lଗୃହ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories