ସ୍ୱଦେଶୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ, ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ ଅଭିଯାନ ଓ ବୈଦ୍ୟ ଶାଳାର ବଲାଙ୍ଗିର ଠାରେ କର୍ମଶାଳା ଆୟୋଜନ

Udaya_Labanya | September 14, 2023 | 31 views |0 | Breaking News , District

ବୌଦ୍ଧ ( ଉଲ୍ଲାପ୍ର )- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଛତ୍ରପୁର ସ୍ଵଦେଶୀ ହର୍ବାଲ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଓ ବୈଦ୍ୟଶାଲା ଆନୁକୁଲ୍ୟରେ, ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ର ମାହେଶ୍ଵରୀ ଗୋଶାଳା ଓ ଜରା ଆଶ୍ରମ, ଦନ୍ତାପାଲି ଆୟୋଜନରେ, ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ପଥାର ଚେପା ସ୍ଥିତ ଅନ୍ଧ ମୂକ ବଧିର ସ୍କୁଲ ଠାରେ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା l ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ବାବା ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ଦାସ ମୁଖ୍ୟ ବକ୍ତା ଭାବେ ବୈଦ୍ୟ ବିଶାରଦ କୃଷ୍ଣ ଚଦ୍ର ସିଂ ବାବୁ,ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ବୈଦ୍ୟ ଶାଲା ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଡ଼ା. ନିରାକାର ବେହେରା,ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ସଂଜଯୋକ କୃତ୍ତିବାସ୍ ପଲିଆ, ସହ ସଂଯୋଜକ ଶ୍ରୀ ବଲ୍ଲଭ ପ୍ରସାଦ ନାୟକ ମଞ୍ଚାଷିନ ଥିଲେ l ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ଆବାହକ ଧନଞ୍ଜୟ ବାଗ ଅତିଥି ପରିଚୟ ଓ ମଞ୍ଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ l ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ଓ ନୂଆପଡ଼ା୍ ଜିଲ୍ଲା ର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକ ଓ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତ ରୁ ଶତାଧିକ ବୈଦ୍ୟ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେଇଥିଲେ l ବିଭିନ୍ନ ଆଲୋଚନା ପ୍ରକାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଞ୍ଚାୟତ, ବ୍ଲକ, ଜିଲ୍ଲା ଓ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରରେ ବୈଦ୍ୟ ଶାଲା ଗଠନ କରି ପ୍ରାକୃତିକ ଚିକିତ୍ସା ଓ ଆୟୁର୍ବେଦ ଚିକିତ୍ସା କୁ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରିବା ସହ ସ୍ୱାଭିମାନ ସହିତ ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ ହୋଈ ପାରିବା ପାଇଁ ଡ଼ା ବେହେରା ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ l ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପରେ ଆସିଥିବା ପୂରାତନ ରୋଗୀ ମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା l ଶେଷରେ ବଲାଙ୍ଗିର ନଗର ସଂଯୋଜନ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ଷଡଙ୍ଗୀ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ l ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅନ୍ଧ ମୂକ ବଧିର ସ୍କୁଲ ର ମୁଖ୍ୟ ବିଭୁତି ଜେନା ଓ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ସକ୍ରିୟ ସହିଯୋଗ କରିଥିଲେ l
ବୌଦ୍ଧରୁ ହୃଦାନନ୍ଦ ମେହେରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଉଦୟ ଲାବଣ୍ୟ ଡଟକମ

Share this

Related Posts

ଦାବି ପୂରଣ ନେଇ ପାଚିକା ସଂଘ ର୍…

Udaya_Labanya | September 27, 2023 | 4 views |0

ଫୁଲବାଣୀ - (ସୁନୀଲ ପଟ୍ଟନାୟକ)ସରକାର ପାଚିକା ଓ ସହାୟିକା ମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ୍ ସମୟରେ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପ୍ରତାରଣା କରୁଥିବା ରୁ ପାଚିକା ସଂଘ ପକ୍ଷ୍ୟରୁ ଫୁଲବାଣୀ ଠାରେ ବିଭିନ୍ନ୍ ଦାବି ପୂରଣ ନେଇ ରାଲି…

କନକ କୁମାର ମାଝୀ ନୂତନ ଟାଉନ୍ ଥାନା…

Udaya_Labanya | September 27, 2023 | 9 views | 0

ଫୁଲବାଣୀ (ସୁନୀଲ ପଟ୍ଟନାୟକ)କନକ କୁମାର ମାଝୀ ଫୁଲବାଣୀ ଟାଉନ୍ ଥାନା ର୍ ନୂତନ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ଵ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି l ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ୍ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ମାଝୀ ଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ୍ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା lଗୃହ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archives

Categories